JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : شنبه 10 تیر 1391
  انجام خدمات بانکی ایمن از طریق تلفن همراه...رایگان، همیشه، همه جا! 

سامانه USSD یک سیستم سریع و رایگان برای خدمات بانکی میباشد.این سیستم بدون نیاز به نصب نرم‌افزار خاصی برروی گوشی در دسترس میباشد.

USSD بانک مسکن


در ادامه مطلب:
:. به معرفی بیشتر این سامانه خواهیم پرداخت.
:.‌ شماره‌های اختصاصی بانک مسکن و سایر بانکها برای پرداختهای مبتنی بر USSD معرفی خواهد گردید.
:. همچنین به معایب و محاسن این نوع بانکداری الکترونیک و نیز انواع خدمات ارائه شده در این روش پرداخته خواهد شد.


(( د
ر هر زمان و هرمكان، حتی در خارج از ایران(بدون هزینه رومینگ) از خدمات بانكی بهره مند شوید ))
معرفی

USSD یا [Unstructured Supplementary Services Data] بستر مناسبی برای ارسال و دریافت همزمان اطلاعات برای تمامی مشترکان تلفن همراه اعتباری و دایم بوده و قابل استفاده برای تمامی گوشی‌های تلفن همراه است.

هر پیام USSD می‌تواند تا 182 کاراکتر باشد. یک پیام USSD با (*) شروع می‌شود و پس از آن چند رقم می‌آید و در نهایت با # پایان میپذیرد.
اغلب بانکها و اپراتور‌های دنیا  از این بستر برای عملیات بانکی  استفاده می‌کنند. پیام های USSD تاخیرهای SMS در شبکه را ندارند و 7 برابر آن عمل می‌کند.

گفتنی است برای نخستین بار در ایران و در آبان ماه ۱۳۸۹، خدمات حقیقی بانكداری همراه، بعنوان ابزاری نوین در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک کشور، با قابلیت انجام خدمات بانكی از طریق تلفن‌همراه در هر لحظه و هر كجا به مشتركین ایرانسل عرضه شد.

USSD بانک مسکن
بانک مسکن
در حال حاضر مشترکین همراه اول و ایرانسل میتوانند با شماره گیری كد #714* از خدمات این سامانه استفاده نمایند. با شماره گیری این کد، میتوانید از خدمات ارائه شده برروی صفحه موبایل خود استفاده نمایید.

بانک سامان
سامانه همراه24 مبتنی بر فناوری USSD برای مشترکین شبکه تلفن همراه موبایل کیش، ایرانسل و تالیا طراحی شده است. برای استفاده از این سرویس نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه نمی باشد و فقط کافی است با گرفتن شماره #724* از روی تلفن همراه بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای وارد منوی این برنامه شد.

ویژگیها و قابلیتهای متمایز همراه 24
موبایل بانک سامان• با هر مدل تلفن همراه قابل استفاده است.
• نیاز به نصب هیچ نرم افزار و اعمال هیچ تغییری در تنظیمات پیش فرض گوشی تلفن همراه نمی باشد.
• سرویس به طور کامل رایگان است و پیامهایی که بین کاربر و سیستم رد و بدل می گردد برای کاربر هزینه ای ندارد.
• می توانید چندین کارت بانکی خود را به یک سیم کارت متصل نمایید(از هر بانک).
جهت عضویت نیاز به مراجعه حضوری به بانک و یا شرکت نمی باشد.
• در هر نقطه که تحت پوشش اپراتور تلفن همراه، حتی خارج از کشور کلیه سرویسهای آن به سادگی در دسترس است.
• بسیار امن است، به طوریکه نیاز به حمل پول نقد و حتی کارت بانکی خود جهت استفاده از خدمات آن ندارید.


سرویس های قابل ارایه
• خرید شارژ همراه اول، ایرانسل و تالیا
• پرداخت قبوض
• خرید کارت ثبت نام آزمون سراسری
• امکان ارسال هدیه
• خرید کارت تلفن خارج از کشور
• خرید کارت اینترنت


توضیحات بیشتر را در این صفحه از پورتال بانک سامان مشاهده فرمایید.


بانک پاسارگاد
کد دستوری #۷۲۰* برای بانک پاسارگاد را از تلفن همراه خود شماره‌گیری نمایید. (لازم به ذکر است که محدودیتی در بانک صادر کننده کارت شما وجود ندارد و تنها لازم است که کارت مورد نظر، عضو شبکه شتاب باشد. البته سرویس انتقال وجه تنها محدود به بانک پاسارگاد می باشد.)
۲. منتظر دریافت پیامک حاوی کد ثبت‌نام‌‌  و نشانی اینترنتی بانک باشید.
۳. پس از دریافت اطلاعات فوق، به
این نشانی اینترنتی مراجعه کرده و با وارد نمودن شماره تلفن همراه خود و کد ثبت نام دریافت شده، مراحل ساده ثبت نام را طی کنید.

در پایان، سیستم پیامی را نمایش می‌دهد که نشان از موفقیت‌ آمیز بودن ثبت نام شما دارد.
نکته: کلمه عبوری که از شما درخواست می‌شود رمز دوم(کد پرداخت اینترنتی) کارت بانکی شما می‌باشد.

با استفاده از این سرویس، کلیه مشترکین ایرانسل که دارای کارت‌های عضو شبکه شتاب بوده و رمز  دوم کارت خود را دریافت نموده‌اند می‌توانند تنها با استفاده از گوشی تلفن همراه خود و بدون نیاز به نصب هرگونه نرم‌افزار، تنها با یک بار ثبت نام آنلاین به آسانی نسبت به انجام موارد زیر از طریق تلفن همراه خود اقدام نمایند:

خرید شارژ
پرداخت قبوض (آب، برق، گاز، ...)
اخذ موجودی حساب
اخذ صورت‌حساب تا ۵ تراکنش آخر
خرید کارت اینترنت

بانک کشاورزی
بانك كشاورزى با كد #730* به سرویس USSD موبایل بانك ایرانسل ملحق شد.

بانک ملت
بانك ملت با كد #712* به سرویس USSD موبایل بانك همراه اول ملحق شد.

بانک سینا
"همبانك سینا" با مشاركت اپراتور همراه اول در بانك سینا راه اندازی شده است.
قرارداد همراه اول با بانک سینا، نشان از کوتاه آمدن همراه اول از سیاست های انقباضی خود در حوزه خدمات جیرینگ داشته و کمی ما را به آینده توسعه زیرساخت بانکداری الکترونیک امیدوار کرد.

همبانك سینا" بدون نیاز به نصب هرگونه نرم افزار بر روی تمامی گوشی های تلفن همراه و فقط با گرفتن كد #727 * قابل استفاده می باشد.
همبانک سینابا استفاده از "همبانك سینا" در هر زمان و مكان، حتی در خارج از ایران بدون هزینه رومینگ از خدمات انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید شارژ، دسترسی به اطلاعات حساب ها، مانده گیری، عملیات بین بانكی ساتنا و پایا، پرداخت اقساط تسهیلات و مدیریت چك و بسیاری خدمات بانكی دیگر بهره مند گردید.
مراجعه حضوری جهت فعالسازی: دارندگان سایر كارت های بانكی نیز امكان استفاده از خدمات شتابی همبانك سینا را دارا هستند و برای فعال سازی و دریافت خدمات یاد شده، ضروری است كه به شعب بانك سینا مراجعه كنند.

در پی سوالات برخی مشتریان در مورد ویژگی های "همبانك سینا"، روابط عمومی این بانك اعلام كرد: "همبانك سینا" فراتر از "همراه بانك" است و مهمترین ویژگی آن عدم نیاز به اینترنت و نرم افزار است كه در هر كجا حتی خارج از كشور بدون هزینه قابل استفاده است.
فایل راهنمای همبانک سینا را میتوانید از اینجـــا دریافت نمایید.

همچنین مدیرعامل بانک سینا در پاسخ به اینکه همبانک سینا چه تفاوت‌هایی با خدمات همراه‌بانک و همین‌طور اینترنت‌بانک همراه سینا دارد گفت:‌این خدمات از طریق ارسال پیامک و استفاده از GPRS برای مشتریان مهیا بود در حالیکه سرویس همبانک از طریق بستر امن USSD به مشتری سرویس داده و دقت،‌ سرعت و امنیت را افزایش می‌دهد. علاوه بر اینکه هزینه‌ای را به دوش مشتری نمی‌گذارد و مشتری حتی در خارج از کشور هم بدون پرداخت وجهی می‌تواند خدمات بانکی بگیرد.


پست بانکUSSD پست بانک
به منظور استفاده از سامانه USSD پست بانک ایران از همراه خود شماره *747# را شماره گیری فرمایید. پس از گرفتن این شماره؛ برای شما پیامکی ارسال میشود که در آن درخواست میشود برای تکمیل ثبت نام به سایت پست بانک مراجعه نمایید.

جیرینگ
 
علاوه بر بانک سینا؛ "جیرینگ" وابسته به مخابرات نیز به مشترکین همراه اول سرویس ussd را ارائه میدهد با کد #733*  .

سامانه رعد بانک ملی-ussdبانک ملی
بانک ملی ایران
سامانه رعد بانک ملی با ارائه کد #717*
توسط هر مشتری كه دارای یك سیم كارت همراه اول و یا ایرانسل و یك تلفن همراه با هر مدلی  باشد ‏، قابل استفاده است. هر كاربر می تواند 4 كارت خود را در سامانه تعریف نموده و بطور همزمان اطلاعات مربوط به آنها را در سامانه مشاهده و استفاده كند. راهنمای تصویری و شرح کاملتر سامانه رعد را در این آدرس از بانک ملی ایران میتوانید مشاهده نمایید.

USSD بانک پارسیانحکمت ایرانیان USSD
USSD CODES
سایر بانکها و موسسات 
سایر بانکها نیز بسرعت در حال معرفی کدهای جدیدِ USSD میباشند همچون کدهای #765* برای بانک حکمت ایرانیان و کد #708* پارسیان. شما میتوانید با کلیک بر روی تصویر روبرو از سایر کدها نیز مطلع شوید.


سخن آخر                        
سال ۸۶ و زمانی که برای اولین بار نرم‌افزار همراه بانک در ایران ارائه شد، خبری از GPRS در کشور نبود و طبیعی‌ترین انتخاب همان پیامک بود. اما حالا که چند وقتی است سر و کله GPRS در موبایل‌های ایرانی پیدا شده، این نرم‌افزار همچنان از سرویس پیام کوتاه استفاده می‌کند. سرویسی که مسلما نسبت به GPRS مشکلاتی چون آنلاین نبودن و احتمال تاخیر و یا حتی نرسیدن پیام کوتاه دارد. به این معایب این نکته را هم اضافه کنید که برای انجام یک عملیات بانکی با استفاده از نرم‌افزاری که بر پایه پیام کوتاه کار می‌کند، لازم است تا چندین پیامک میان کاربر و بانک رد و بدل شود و هزینه این پیامک‌ها هم بر مبنای پیامک انگلیسی محاسبه می‌شود و این ماجرا یک هزینه اضافی هم به بانک و هم به مشتری بانک تحمیل می‌کند.

نگران امنیت سیستم نباشید
« اگر افراد توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند، امنیت این سیستم هیچ مشکلی نخواهد داشت.»
برای اینکه شخصی بخواهد از حساب خودش به حساب دیگر خودش انتقال وجه انجام دهد، محدودیتی وجود ندارد، اما اگر بخواهد از یک حساب به حساب شخص دیگر در همان بانک و یا بانک دیگر انتقال وجه داشته باشد، باید یک بار به صورت حضوری به بانک مراجعه کند و شماره موبایل و شماره حسابش را در فرمی ثبت کند و برای فعال‌سازی این سرویس درخواست دهد. در این صورت هنگامی‌که از نرم‌افزار استفاده می‌کند چون شماره موبایلش ثبت شده و شناسایی می‌شود، مشکلی به وجود نمی‌آید.

گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی، مشکل امنیتی دیگری است که در این صورت هم مشکلی پیش نمی‌آید، مگر اینکه شخص تمام اطلاعات حسابش را در دفترچه موبایلش ثبت کرده باشد که البته ما توصیه می‌کنیم افراد مرتکب یک چنین بی‌دقتی نشوند. اگر هم موبایلی گم شود طبیعتا اولین کار صاحبش باید سوزاندن سیم‌کارت و بستن حساب بانکی باشد.
استقبال از Mobile banking تاکنون خوب بوده است. به‌گونه‌ای که از سال ۸۶ که این سیستم ارائه شده، هرسال مشتریان ۳ برابر و تعداد تراکنش‌ها ۴ برابر شده است.

میزان استقبال، هر روز بیشتر از دیروز
به هرحال ، موبایل‌بانکینگ در ایران یک تجربه ۵ ساله را پشت سر گذاشته است.
فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده بیشتر از این سرویس، رفع کردن مشکلات این سیستم مانند همخوان نبودن نرم‌افزار با بعضی مدل‌های گوشی که از نرم‌افزارهای جدید استفاده می‌کنند و اقداماتی چون درنظر گرفتن سیستم‌های تشویقی برای کسانی که از این شیوه استفاده می‌کنند شاید راهی باشد برای استفاده بیشتر از این سیستم و جلوگیری از مسافرت‌های غیرضروری شهری.

اشکالات :

1- متاسفانه در حال حاضر(زمان نوشتن این مطلب) فقط شرکت ایرانسل با بانکها قرارداد ussd منعقد نموده و همراه اول و شرکت مخابرات فقط با چند بانک محدود(و همسو) قرارداد امضاء نموده است که واقعاً جای تاسف دارد.

2- برخی خدمات بانکی همچنان در ussdهای مختلف گنجانده نشده که بایستی به مرور اصلاح و تکمیل گردد.

غیربانکی :
ussdها در کارهای غیر بانکی نیز بکار میروند مثلاً میتوان برای معرفی محصولات، هانطور که از تلفن گویا استفاده میشود از ussd نیز کمک گرفت مثلاً شرکت همراه اول با شماره #111* به معرفی و فعالسازی برخی خدمات خود میپردازد.

مطالب مشابه
:

:.
موبایل بانک چیست + لینک دانلودسایر مطالب پربازدید:                                                               
1- سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3- روشهای سرقت از عابر بانک شما
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- توضیح حساب اوراق خرید بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان
11- آخریـــــن اخبار طلا،ســکه،ارز  و بازار بـــــــورس
12- SWfهــا؛ این فایلهای دوســـــت داشــــتنی
13- نکات جـــذاب کامپیـــوتری - قســمت دوم
14-معرفی وبلاگ چهــره‌های مشهـــــــور
15- اطلاعات تـلفن مراکز اســتانها(118)
16- شماره‌های sms مورد نیاز شــــما
17- نیم نگاهی به وبلاگ همـــــکاران
18- قسمت سوم نکات کامپیوتری
19- معرفی سایتهای جالب
20-
شکلکهای زیـــــــبا*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic