JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : یکشنبه 24 مهر 1390
سوال ) اگر فردی با حالتی نگران از شما در خواست کند که ((چون جهت بستری کردن فرزند خود نیاز به پول نقد دارد و دستگاه عابر بانک هم بیشتر از 200هزار تومان پرداخت نمیکند؛  لذا وی مبلغی را به حساب شما منتقل نماید و شما پس از اطمینان از وصول وجه ؛ آنرا به وی پرداخت نمایید)).
در این موقعیت شما چه میکنید؟
1- در این دوره و زمونه به هییچکس نمیتوان اعتماد کرد و لذا من درخواست وی را نمی پذیرم.
2- من مورد خاصی در این عمل مشاهده نمیکنم و لذا حس انساندوستی اقتضا میکند که به او کمک کنم.
پاسخ این پرسش و آشنایی با موارد مشابه به همراه عکس و تصویر در ادامه مطلب موجود میباشد.

سلام

در قسمت اول این مطلب ضمن توصیه به همکاران فنی بانکها جهت بالا بردن ضریب ایمنی دستگاههای خود پرداز ؛ به ذکر دو مثال در مورد نحوه سرقت از عابر بانکها پرداخته شد اما در این مطلب ، تذکر اصلی متوجه خود مشتریان گرامی میباشد تا در هنگام استفاده از عابر بانکها و سیستم های غیر حضوری بانکها ، نکات ایمنی خاصی را رعایت نمایند.

سرقت پول شما به روش فیشینگ (ّFishing & Phishing)


1- حقه بازی در فضای وب -- Net Phishing
2- حقه بازی در دستگاه خود پرداز ---- ATM Fishing


برای خواندن این نوشته و دیدن عکسهای مستند مربوط به یک سرقت؛ به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

(Card Phishing)
مواظب کارتهای بانکی خود باشید


پدیده فیشینگ به اشکال مختلف می تواند برای هریک از دارندگان حساب بانکی الکترونیک و دارای کارت یا بانکها رخ دهد. پس مواظب حسابهای الکترونیک و هکرهای مزاحم باشید.
بنا به گزارش رسیده در اقدامی عجیب و بی سابقه حساب بانکی یکی از شهروندان تهرانی توسط هکری ماهر هک شد.
ماجرا از این قرار است که چند روز پیش یکی از شهروندان توسط پیامک سیستم همراه بانک خود از برداشت ۳۰ میلیون ریال یعنی سقف برداشت روزانه از حساب خود و واریز آن به حساب شخص نامعلومی مطلع می شود. این شخص در همان زمان به بازرسی شعبه مرکزی بانک مذکور واقع در شهرک غرب مراجعه می کند که متاسفانه مسئول مذکور در همان زمان اقدام قابل توجهی را انجام نمی دهد.
سرقت کارت بکمک فیشینگسرانجام این شخص با مراجعه به یکی از اقوام کارمند خود در بانک سینا ، موفق به پیدا کردن نام صاحب حساب و آدرس وی می شود. وی پس از پیگیری های متعدد متوجه می شود که صاحب کارت ، یکی از طلافروشان خیابان کریمخان زند است .
طلافروش در مواجهه با این شهروند مدعی می شود که فردی با مراجعه به مغازه اش مبلغ ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان طلا خرید و بعد از خرید شماره کارت صاحب مغازه را برای واریز این وجه مطالبه می کند که طلافروش نیز در اختیارش می گذارد.
بدین ترتیب هکر حرفه ای توانست مبلغ ۳۰ میلیون ریال را از حساب فرد مالباخته برداشت و به حساب طلافروش واریز کند . نکته قابل توجه این است که دوربین های طلافروش و پاساژ هر دو در آن روز خراب بوده اند و متاسفانه تصویری از این هکر ماهر ثبت نشده است.
علت فیشینگ در این مورد: به گفته این شهروند ، وی برای خرید شارژ ایرانسل و سایر خدمات از اینترنت استفاده می کرده و هنگام خرید شارژ اطلاعات وی به جای اینکه برای بانک ارسال شود برای فرد هکر ارسال می شده است که همین موجب دزدیده شدن اطلاعات کارت وی توسط هکر را تقویت می کند.

**************
اصولا فیشینگ چیست؟
فیشینگ (Phishing)، به معنای كپی همانند سازی شده از یك صفحه اینترنتی آشنا است كه كاربر را گمراه كرده و در واقع وسیله ای برای به دست آوردن اطلاعات شخصی وی به شمار می آید.
1- یك مثال می تواند این باشد كه شما ای-میلی دریافت می كنید كه ظاهرا از بانك فرستاده شده و در آن از شما خواسته شده كه بر روی یك لینك كلیك كرده و مشخصات بانكی خود را بازبینی نمایید. معمولا در چنین مواقعی یك اخطار در برابر تعقیب نكردن لینك وجود دارد از جمله اینكه كلیك نكردن آن موجب بسته شدن یا معلق شدن حساب بانكی شما خواهد شد.
هدف فرستنده این ای-میل این است كه شما اطلاعات خصوصی خود شامل رمز عبور، شماره ملی، شماره حساب بانكی و مانند آنها را فاش كنید. به فرستادن چنین ای-میل هایی فیشینگ نیز می گویند.
●چگونه فیشینگ را متوقف كنیم؟
بخش فرستنده یا from در این ای-میل می تواند حاوی آدرس واقعی شركت یا كمپانی مورد اشاره باشد و لینك موجود هم ظاهرا قرار است كاربر را به وب سایت قانونی و رسمی شركت رهنمون شود، اما در واقع كاربر به یك سایت جعلی راهنمایی می شود.

2- روش جدید فیشینگ مانند هر روش بدخواهانه دیگر هنگامی كه درصد كوچكی از افراد به ماهیت آن پی می برند این جاعلان هم در صدد یافتن روشهایی تازه برای حمله برمی آیند كه با روش قبل كمی تفاوت داشته باشد. در این مورد جاعلان كاری كرده اند كه به دام انداختنشان مشكل تر باشد.
یكی از این روشهای فیشینگ متمركز شدن بر یك كاربر خاص یا یك حوزه خاص در یك تشكیلات است. نامه جعلی ظاهرا بدون هیچ مورد غیر قانونی از طرف یكی از اعضای كمپانی ارسال می شود و طوری نوشته شده است كه گویا شخص فرستنده تنها به شخص گیرنده اعتماد دارد و از او كمك می خواهد و خواسته است تا او رمز یا رمزهای عبور و یا ID را برایش بفرستد.
این روش با بهره بردن از ذكر نام یك شخص حقیقی به جای یك سیستم پشتیبانی اعتماد بیشتری را جلب می كند و گاهی از كاربر می خواهد كه به دلیل خاصی اطلاعات خود را به روز درآورده یا صحت آنها را بررسی كند. به این ترتیب جاعلان و سوءاستفاده گران وارد سیستم امن شبكه یك شركت می شوند.
3- تعدادی دیگر از این روشهای فیشینگ طوری طراحی شده كه با كلیك كردن بر روی یك لینك نرم افزارهای جاسوسی spyware را وارد سیستم می كند تا اطلاعات را سرقت كند.

****************

آیا شما هنگام وب گردی مراقب نوار آدرس هستید؟
خدمات الکترونیک بانک مسکن
به آدرس سایتی که اطلاعات خود را در آنجا وارد میکنید کاملا توجه داشته باشید
اکثر افراد از طریق موتورهای جستجو، یا کلیک بر روی لینک‌هایی که در سایت‌ها و ایمیل‌ها می بینید، به مرور اینترنت می پردازند. اما در این میان نکته‌ای مهمی وجود دارد. باید دقت کنید که سایتی که لینک مورد نظر قرار است شما را به آن ارجاع دهد، همان سایت که انتظار دارید باشد. یعنی اینکه از صحت سایتی که بازدید کرده‌اید و یا می‌خواهید بازدید کنید، مطمئن شوید. در صورتی که قبل و بعد از کلیک کردن به این نکته دقت نکنید، احتمال دارد مورد حمله هایی مانند فیشینگ قرار بگیرید، که به هیچ عنوان مورد مطلوبی به نظر نمی‌رسد.

و در نهایت ؛ توضیحات تکمیلی در مورد فیشینگ

حملات فیشینگ معمولاً در قالب‌های زیر ظاهر می‌شوند:

• ایمیل از طرف فردی که ادعا می‌کند دوست یا همکار شما است.
• پیغام یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی
• وب‌سایتی قلابی که که برای امور خیریه تقاضای کمک می‌کند.
• وب‌سایتی با نامی مشابه وب‌سایت‌هایی که شما متناوباً به آن‌ها سر می‌زنید.
• در برنامه‌های پیغام فوری مانند یاهو مسنجر یا ویندوز لایو مسنجر
• از طریق پیام‌های کوتاه تبلیغاتی بر روی تلفن همراه شما

این حملات شکل‌هایی نظیر درخواست اطلاعات از سوی بانکی قلابی، اعلام برنده‌شدن شما در قرعه‌کشی و یا پیغامی از طرف شبکه‌‌های اجتماعی به خود می‌گیرند.

ایمیل‌های فیشینگ معمولاً دارای لوگوها و تیترهای رسمی از بانک‌ها یا موسسات مالی معتبر هستند و حاوی درخواست ارائه اطلاعات شخصی و حساس هستند.

سازندگان این ایمیل‌ها معمولاً برای رسمی جلوه‌دادن بیشتر فعالیت‌‌های خود، لینکی از سایتی با ظاهری آراسته و رسمی به ایمیل‌های خود اضافه می‌کنند.

برای ایمن کردن خود در برابر حملات فیشینگ بهترین و کامل‌ترین راه، استفاده از ویروس‌یاب‌ها و برنامه‌های امنیتی به روز است.

بعضی از ایمیل‌های فیشینگ حاوی فایل‌ها و برنامه‌های مخرب نیز هستند به همین دلیل یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با آن‌ها به روز سازی نرم‌افزارهای امنیتی است.

در بعضی از نسخه‌های مرورگر‌های وب برنامه‌هایی به عنوان فیلتر مطالب نا‌خواسته یا سایت‌های غیر معتبر وجود دارد. این نرم‌افزارها اطلاعات سایت‌هایی را که از مجوز‌های SSL استفاده می‌کنند به نمایش می‌گذارد و لایه‌ای امنیتی برای کاربران ایجاد می‌کند.

فیشرها که با حملات فیشینگ اغلب به دنبال منافع مالی هستند، امنیت اینترنت را به چالش کشیده‌اند.
شرکت انویژنال (Envisional) که در رصد کردن برندهای آنلاین فعالیت و تخصص دارد، در گزارش اخیر خود اعلام نمود که در فاصله زمانی آوریل تا سپتامبر در مقایسه با سال گذشته، حملات فیشینگ علیه بانک‌ها از شدت بسیار زیادی برخوردار شده است.

SPAMfighter News تاکید کرده که هرچند بزهکاران سایبر از هر راهی برای درآمدزایی استفاده می کنند اما از آن سو ، درصد احتیاط و هوشیاری کاربران نیز تا حدودی افزایش یافته است.

ATM fishing
سرقت کارت شما با انواع روشها

سرقت از عابر بانکها باچسب قطره‌ای!
رییس پلیس آگاهی استان همدان نسبت به سوء استفاده برخی افراد از کارتهای عابر بانک دیگران و سرقت از حساب آنها هشدار داد.
وی در ادامه از شگرد جدید سارقان خبر داد و افزود: این افراد در شیوه جدید سرقت خود با ریختن چند قطره چسب بر روی تعدادی از دکمه‌های دستگاه خودپرداز باعث کند شدن عملیات دریافت وجه شده و زمانی که افراد برای دریافت پول به عابر بانک مراجعه می‌کنند و پس از وارد کردن کارت خود عملیات دریافت وجه را انجام می‌دهند، دستگاه به دلیل وجود چسب این کار را با تاخیر انجام داده و افراد با این تفکر که دستگاه دچار مشکل شده عابربانک را ترک می‌کنند و افراد شیاد اقدامات متقلبانه خود را عملی می‌کنند.
وی یادآور شد: رعایت موارد هوشیاری و مراقبتی در مورد کار‎های عابربانک از طرف شهروندان و همسویی و مشارکت آنها با پلیس زمینه کلاهبرداری و سوء استفاده این افراد را سلب خواهد کرد.
---------------------------------------
سرقت انتظامی : دسته دیگری از سارقان در خارج از شعب تحت عنوان ماموران دولتی به سراغ سوژه های مورد نظر رفته و از این طریق با فریب مشتریان اقدام به سرقت می کردند که لازم است شهروندان در صورت برخورد با چنین مواردی ابتدا کارت شناسایی را طلب کرده و مندرجات روی کارت را دقیقا بررسی و موارد مشکوک را به پلیس 110 گزارش کنند.
همچنین در روشی دیگر تبهکاران با تعقیب سوژه های خود چون پنچر کردن اتومبیل و یا دعواهای ساختگی حواس فرد را پرت و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت می کنند.
--------------------------------------------
سرقت دلسوزانه! با دستگیری 2 متهم مشخص شد این افراد با شگردی تازه کارت‌های عابربانک را می‌ربودند و از آن استفاده می‌کردند.

از اوایل اردیبهشت امسال شکایت‌هایی از یک جوان حدوداً 30 ساله که از عابر بانک شهروندان در محدوده شمال غرب تهران سرقت می‌کرد به پایگاه دوم پلیس آگاهی رسید.

در این سرقت‌ها، سارق پشت سر افراد مسن یا کم سوادی که می‌خواستند از عابر بانک پول دریافت کنند به عنوان مشتری در نوبت می‌ایستاد و بعد از اینکه کارت آنها در دستگاه گیر می‌کرد می‌گفت داخل شعبه برو تا کارمند بانک کارت را به شما تحویل دهد.

با رفتن مشتری به داخل بانک و اعلام عدم تحویل کارت وی توسط دستگاه، این مسئله توسط کارمند بانک بررسی شده اما از کارت ادعایی خبری نبود.

با اصرار مشتری و بررسی دقیقتر کارمند شعبه در خصوص اظهارات بعدی مشتری، مشخص شد لحظه‌ای پس از مراجعه مشتری به داخل بانک، نفر پشت سر وی کارت را برداشته و از آنجا رفته است.

در شکایت دیگری از یکی از بانک‌های خصوصی که در سرقت‌هایی یک نفر با قرار گرفتن در پشت سر افرادی که در حال برداشت وجه از حساب خود از طریق عابر بانک بوده، بعد از این که کارت فرد مورد نظر در دستگاه گیر می‌کرد، نفر پشت سر می‌گفت: یا کارت یا حساب شما دارای اشکال بوده و در این گونه موارد دستگاه کارت را نگه داشته یا دستگاه دارای اشکال است که در هر صورت شما باید به شعبه بروید و چون الان ساعت غیر اداری است، فردا به داخل شعبه بروید و کارت خود را دریافت کنند.

روز بعد فرد به شعبه مراجعه و در بررسی کارمند شعبه مشخص می‌شد از کارت مشتری خبری نیست. در بررسی‌های بیشتر از سوی شعبه معلوم شد بعد از عدم تحویل کارت به صاحب آن توسط دستگاه در روز گذشته و رفتن مشتری از محل، همان فرد با دادن کد رمز، کارت را از دستگاه برداشته و لحظاتی بعد در یک طلا فروشی یا یک فروشگاه خرید کرده و وجه مربوطه را از عابر بانک سرقتی پرداخته است.


و در پایان ...
ماجرای تصویری سرقت از کارت یک مشتری بانک
تصاویر زیر توسط دوربین های مدار بسته یک بانک ایتالیایی گرفته شده است. به این تصاویر کاملا دقت کنید

1-تصویر اول: مراجعه سارق به کنار خودپرداز
ماجرای سرقت از عابر بانک

2-تصویر دوم:
قرار دادن تله


3-تصویر سوم: مراقبت و انتظار برای ورود طعمه
ماجرای سرقت از عابر بانک

4-تصویر چهارم:
ورود طعمه(قربانی)


5-تصویر پنجم: عمل کردن تله و ورود مجدد سارق جهت کمک!
ماجرای سرقت از عابر بانک

6-تصویر ششم:
پیشنهاد کمک


7-تصویر هفتم: پیشنهاد سعی مجدد و ربودن رمز
ماجرای سرقت از عابر بانک

8-تصویر هشتم
: پس از چند بار تلاش، قربانی متقاعد میشود که کارت ضبط شده است و به همراه شخص نیکوکار(؟!) خارج میشود


9-تصویر نهم: بازگشت مجدد سارق و خارج نمودن کارت
ماجرای سرقت از عابر بانک

10-تصویر دهم: با داشتن رمز،پول را برداشت میکند


11-تصویر یازدهم: تله،تکه ای از نوارهای عکسبرداری(اشعه ایکس)
ماجرای سرقت از عابر بانک

12-تصویر دوازدهم: نحوه قراردادن تله


13-تصویر سیزدهم: بعلت همرنگ بودن قابل تشخیص نیست
ماجرای سرقت از عابر بانک

14-تصویر چهاردهم: کارت شما درون تله گیر می افتد

15- به محض خروج قربانی، سارق لبه نوار را بیرون کشیده و کارت را خارج میکند
سرقت از عابر بانک
و پایان یک سرقتو اما پاسخ سوال مطرح شده در ابتدای مطلب:(نقل قول از یک نفر زیان دیده)

اینجانب حدود 1 ماه پیش جهت برداشتن مبلغی پول به عابر بانكی مراجعه كردم تا خواستم عملیات برداشت را انجام دهم یه آقایی اونجا ایستاده بود خیلی خوش تیپ ازم پرسید چه مبلغی می خوای از حسابت برداشت كنی جواب دادم مبلغ ناچیز .

بار بعدی بهم گفت من پول زیادی نیاز دارم 200000تومان برداشت كردم می تونم 180000تومان به حساب شما انتقال بدم تا برام از حسابتان برداشت كنید من هم بخاطر اینكه كارش راه بیفته این كار رو قبول كردم و عملیات انتقال به حسابم و برداشت رو انجام دادم و مبلغ انتقالی رو بهش دادم و به سوی خونه راهی شدم .
بعد دو هفته از طریق آگاهی فردیس احظار شدم و معلوم شد كه كارت سرقتی بوده و آقای به اصطلاح خوشتیب دزد بوده و كارت رو سرقت كرده بودكل مبلغی كه از كارت دزدی به حساب من منتقل شده بود توسط آگاهی از من گرفته شدو به صاحب كارت داده شده اون روز سه نفر مثل من طعمه این آقای دزد خوشتیب قرار گرفته بودند وعین سه تامون متضرر شدیم ؛ اگر با این گونه افراد در عابر بانكها برخورد كردید جهت انتقال وجه به حسابتان كه برایش برداشت كنید اصلاً قبول نكنید چون مثل من گرفتار خواهید شد.

چند توصیه ایمنی:

* در صورت گیر کردن کارت روی لبه کارت خوان را به دقت نگاه کنید و در صورت وجود هر گونه بر آمدگی ؛ چسب؛ نا همخوانی لبه ها و دیدن نوار لبه فیلم رادیوگرافی آن را بیرون کشیده و کارت خود را بدست آورید.
** در صورت هر گونه مشکل که برایتان نامفهوم است از دادن رمز خود به افراد دیگر و خواهان کمک خود داری کنید.
حداقل اینکه روز بعد به کارتتان دسترسی پیدا خواهید کرد ؛ این بهتر است که اصل موجودی را همین امروز از دست بدهید!
*** اگر کارتتان گیر کرد صبر کنید تا نفر بعد هم از دستگاه استفاده کند و بعد آنجا را ترک کنید .
**** اگر کسی نیامد کمی از دستگاه دور شوید و به مدت چند دقیقه دستگاه و مراجعین بعدی را بدقت زیر نظر بگیرید.
مطمئنا با رعایت این نکات تا حد بسیار زیادی از سرقت موجودی خود جلوگیری کرده اید و سارقان را نا امید خواهید کرد .

مطالب مرتبط :
سرقت از خود پرداز بانکها - قسمت اول
آشنایی با فردی که رمز عابر بانکها را لو داد + عکس و فیلممطالب خواندنی :
سوتی های بانکی - قسمت ششم
شکلکهای زیبا برای وبلاگها - قسمت پنجم
نیم نگاهی به وبلاگ همکاران بانکی - قسمت هشتم


*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.
طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic