JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : دوشنبه 17 آبان 1389

 با سلام ؛

یکی از سوالات متداولی که مشتریان بانک مسکن از همکاران شعب در مورد وام مسکنتسهیلات خرید بانک مسکن-وبلاگ حسین کمیلی پرسیده و خواهند پرسید این است که " قسط وام ما چقدر خواهد شد؟" و این سوال عمدتا بخاطر این است که توانایی خود را برای باز پرداخت اقساط تسهیلات سنجیده و محکی بزنند .

و اما پاسخ همکاران ما ؛ عمدتا ذکر مبلغ مشخصی نخواهد بود. چون مبلغ قسط به عواملی همچون :

1- مدت قسط‌بندی (مشترکا در اختیار بانک و مشتری)  

2- نرخ تسهیلات(طبق دستورالعمل بانک مرکزی و معمولا درصدی پایین تر از نرخ تسهیلات سایر بانکها)   

3- نحوه قسط بندی ( در اختیار مشتری - ساده یا پلکانی - که نوع پلکانی آن هم بر دو نوع سالیانه و پنجساله است)

بستگی دارد و لذا میتوان با ذکر مثال برای مشتری پاسخی قانع کننده به او ارائه نمود که بطور مثال ........


$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

نرخ سود تسهیلات اعطایی بانک برای تقاضاهایی که از مورخ 1393/05/01 و به بعد به شعب بانک واصل می گردند بشرح جداول ذیل تعیین می گردد:

 

حداقل نرخ سود مورد انتظار در عقود مشارکتی

جدول (1)

ردیف

شرح

حداقل نرخ سود مورد انتظار بانک

1

مشارکت مدنی با سپرده (از محل حساب صندوق پس انداز مسکن، صندوق پس انداز ساخت مسکن)

18 درصد

2

مشارکت مدنی با سپرده (از محل حساب پس انداز مسکن جوانان)

17 درصد

3

مشارکت مدنی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن

21 درصد

 
 

نرخ سود تسهیلات در عقود غیر مشارکتی(مبادله‌ای)

جدول (2)

ردیف

شــــــــرح

نرخ سود تسهیلات

1

تسهیلات فروش اقساطی مسكن (خرید- واگذاری سهم‌الشركه) و جعاله تعمیر و تكمیل مسكن - با سپرده- از محل انواع حساب‌های تعهدی مسكن (صندوق پس ­انداز مسكن   صندوق پس‌انداز ساخت مسكن حساب پس‌انداز مسكن جوانان) بسته به مورد                                                  

14 درصد

2

تسهیلات فروش اقساطی مسكن (خرید - واگذاری سهم‌الشركه) و جعاله تعمیر و تكمیل مسكن- از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن

16 درصد

3

تسهیلات فروش اقساطی مسكن و جعاله تعمیر و تكمیل مسكن و ساختمان -  بدون  سپرده

22 درصد

4

سایر تسهیلات عقود مبادله‌ای (خرید خودرو، خرید كالای بادوام، اجاره به‌ شرط تملیك، خرید دین، مرابحه، استصناع، فروش اقساطی مواد اولیه، ابزار كار، ماشین‌آلات و .....)

22 درصد

 

  توضیح: نرخ سود تسهیلات ابلاغی در جداول فوق الذکر ناظر به آن دسته از قراردادهای تسهیلاتی است که تاریخ درخواست تسهیلات از مورخ 93/05/01 و به بعد در دفاتر شعب ثبت می گردند.

 سوالات شما :

- منزلی که میخواهم برای دریافت وام بخرم باید چه شرایطی داشته باشد؟--- من میخواهم برای اینکه اقساط وامم کمتر شود آنرا بصورت 20ساله و پلکانی قسط بندی کنم اما بانک فقط با پلکانی بودن آن موافقت میکند و مدت آنرا12 سال در نظر میگیرد.چرا؟--- آیا میتوان اقساط تسهیلات را بصورا غیر حضوری پرداخت نمود؟--- قسط بندی ساده بهتر است یا پلکانی؟

جواب سوالات فوق را در ادامه مشاهده خواهید نمود.


توضیحات :  مثال) اقساط تسهیلات 200 میلیون ریالی خرید مسکن با نرخ 13 درصد و قسط بندی 144 ماهه (12ساله) بصورت ساده ( تا آخر با یک مبلغ) تقریبا ماهیانه 275 هزار تومان و نیز بصورت پلکانی سالیانه برای سال اول تقریبا 225 هزار تومان( و به ازای هر سال , تقریبا 15 هزار تومان افزایش ) خواهد بود که این دو حالت , انتخاب اکثر مشتریان بانک میباشد .

حال اگر تمایل دارید مبلغ قسط خود را در غیر از این دو حالت بدست آورید از جداول ذیل کمک بگیرید:

  

پاسخ به سوالات شما..............

توضیح مهم: برخی پاسخها مربوط به شرایط قبلی مدت قسطبندی و مدت پروانه میباشد.شرایط جدید تغییر نموده و در این مطلب قرار گرفته است.

1- آیا منزلی که میخواهم برای دریافت وام 20  میلیونی بخرم باید نوساز باشد؟
خیر؛ بطور خلاصه و مفید: باید 1)سند ملکی شش دانگ و آزاد داشته باشد 2)پروانه ساخت آن(نه پایانکار) نباید از 20 سال بیشتر باشد.(شرایط دقیقتر در این مطلب قرار گرفته است)
پس لازم نیست که نوساز یا دست اول باشد.

2- من میخواهم برای اینکه اقساط وامم کمتر شود آنرا بصورت 20ساله و پلکانی قسط بندی کنم اما بانک فقط با پلکانی بودن آن موافقت میکند و مدت قسط بندی آنرا 12 سال تعیین میکند.چرا؟
همانطور که توضیح داده شده است مدت قسط بندی شما به دو عامل مهم بستگی دارد:1)عمر مفید ساختمان با نظر کارشناس بانک 2) مدت سپرده گذاری مفید شما
توضیح اینکه اگر مدت سپرده گذاری مفید شما یکسال باشد بیشتر از 12سال امکان قسط بندی وجود ندارد.برای مدت سپرده گذاری بین یک تا دو سال حداکثر 15 ساله و برای سپرده گذاری بیشتر از دو سال حداکثر 18ساله میتوان قسط بندی نمود - البته با رعایت شرط اول.(طبق ضوابط جدید؛ حداکثر مدت قسط بندی 12سال میباشد).
سپرده گذاری مفید به مدتی گفته میشود که برای شما معدل گیری شده است.بطور مثال فردی ده سال پیش حسابی افتتاح نموده و مبلغ کمی فقط جهت افتتاح واریز نموده و تا 9سال بعد همان مبلغ در حساب بوده است و فقط در طی سال اخیر موجودی خود را جهت دریافت وام افزایش داده است.لذا آن 9 سال در معدل گیری محسوب نشده و سپرده گذاری مفید وی یکسال میشود.

3- آیا میتوان اقساط تسهیلات را بصورت غیر حضوری پرداخت نمود؟
بله ؛ در حال حاضر جهت تسهیلات پرداختی ، کارت اقساط صادر میگردد(بجای دفترچه اقساط) که علاوه بر روش حضوری ، میتوان از طریق موبایل بانکینگ ؛ اینترنت و ATM(کارت به کارت) این اقساط را پرداخت نمود.
فقط نکته ای که در روش غیر حضوری وجود دارد این است که در صورتیکه اقساط شما داری تاخیر میباشد بهتر است یا از این روش استفاده نکرده و یا مبلغ بیشتری را بعنوان اصل و جریمه دیرکرد پرداخت نمایید.همچنین میتوان برای دفترچه های اقساط نیز تقاضای کارت اقساط نمود.
-البته در حال حاضر برای کلیه حسابهای دفترچه ای نیز شماره شبا در نظر گرفته شده است که بر بالای هر برگه قسط درج گردیده است و شما میتوانید با مراجعه به قسمت خدمات الکترونیک وبسایت بانک خود(مثلا خدمات الکترونیکی و غیر حضوری بانک ملی یا بانک سامان) نسبت به انتقال موجودی از حساب خود به حساب قسط مسکن اقدام نمایید(از طریق شبا-توضیح بیشتر شبا 
در اینجـــــا)

4- قسط بندی ساده بهتر است یا پلکانی؟
بطور خلاصه میتوان گفت:
قسط بندی ساده :پرداخت سود کمتر-پرداخت قسط بیشتر در سالهای اولیه
قسط بندی پلکانی : پرداخت سود بیشتر-پرداخت قسط کمتر در سالهای اولیه و رشد تدریجی سالیانه متناسب با افزایش درآمد سالیانه.
پس اینطور میتوان نتیجه گرفت که اگر توانایی پرداخت اقساط ساده را دارید این روش بهتر است وگرنه روش پلکانی یک روش قابل تحمل تری خواهد بود.

5- آیا پس از دریافت تسهیلات و خرید مسکن می توان قبل از اتمام پرداخت اقساط اقدام به فروش و واگذاری مسکن کرد؟
بطور کلی بر طبق قرارداد منعقده بین بانک و مشتری ، هرگونه خرید و فروش ملک مورد ترهین؛ممنوع میباشد.لذا بر طبق آخرین بخشنامه صادره میتوان با پرداخت 10درصد مانده تسهیلات ، سند آن ملک را با نامه بانک و بصورت قانونی به شخص دیگری منقل نمود.این مبلغ واریزی نیز جزء درآمدهای بانک نبوده بلکه از مانده بدهی تسهیلات کسر میگردد.بخشنامه فوق ، فعلا فقط تا پایان سال جاری اعتبار دارد.

6- آیا میتوانم وام دریافتی برروی منزل فعلی را برروی خانه جدیدی که قصد خرید آن را دارم منتقل کنم؟
بلی با رعایت شرایط توصیف شده در جواب سوال اول.

7- آیا میتوانم صورتحساب اقساط کارتی خود را بصورت اینترنتی مشاهده کنم؟
بلی کافیست با یکبار مراجعه به شعب بانک مسکن، برای کارت قسط خود رمز اینترنتی دریافت نمایید.


:.................................................................................................................:

ضمیمه1 : دانلود بروشور بازپرداخت تسهیلات

ضمیمه2 : دانلود صوتی بازپرداخت تسهیلات
:................................................................................................................:


منتخبی از نظرات مطرح شده در وبلاگ قبلی بنده در رابطه با این موضوع


احسان
سه شنبه 14 تیر 1390 06:09 ب.ظ
با سلام من در سال 30/03/86 از بانک مسکن مبلغ 18م تومان وام گرفتم البته به روش پلکانی و 15 ساله که مبلغ قسط سال چهارمم 244500=115400+129100 تومان بود حال می خواستم بدانم به تفکیک وام 6 و 12 میلیونی چه مقدار باید بابت هر کارت به حساب واریز کنم . با تشکر
پاسخ حسین كمیلی : با سلام.
همانطور که در پاسخ آقای محمود در پایین نیز توضیح داده ام این نوع وامی که شما دریافت کرده اید دیگر پرداخت نمیشود.وام 6میلیونی شما بعد از 7سال به اتمام میرسد و نیز قسط سال پنجم به بعد هر دو وام شما ؛ ثابت میشود و دیگر پلکانی افزایش نمیابد.
میتوان قسط پلکانی بعدی را با ضرب نمودن قسط قبلی در 15 درصد بدست آورد اما یک تماس تلفنی با شعبه محل دریافت وام باعث اطمینان خاطر بهتر شما خواهد گردید. موفق و سربلند باشید.

مسیح مجردی
شنبه 11 تیر 1390 12:03 ب.ظ
با سلام
ضمن عرض تشکر برای سایت مفیدتان سوالی که داشنم در مورد تصفیه حساب وام بانک مسکن می باشد. اینجانب اخیرا یک واحد آپارتمان خریداری کرده و در شرف تشکیل پرونده برای وام می باشم. سوال اینکه من قصد دارم این واحد را 1-2 سال دیگر فروخته و واحد دیگری خریداری نمایم.
1- فرضا بعد از یک سال باید چه مقدار ه بانک پرداخت نمایم تا با بانک تصفیه شود . من درخواست وام 8 ساله با اقساط 305 تومن در ماهرده ام ؟
2- آیا امکان دارد ادامه این وام را به واحد جدید خود در آینده نمایم ؟

ممنون می شوم اگر پاسخ من را به ایمیل  بفرستید .
با تشکر فراوان

پاسخ حسین كمیلی : با سلام.پاسخ را به ایمیل شما ارسال نمودم.حال جهت دوستانی که سوال مشابهی در ذهن دارند پاسخ را در اینجا نیز ذکر میکنم:
بنده توصیه نمیکنم که وامی را که پس از مدتی سپرده گذاری دریافت کرده اید در سالهای اولیه تسویه کرده و وام دیگری را دریافت کنید چون بازپرداخت وامها طوری میباشد که در سالهای اولیه شما در واقع بیشتر سود وام را پرداخت میکنید تا اصل آن را و لذا اگر بعد از یکی دو سال از پرداخت؛ از همکاران بانکی مبلغ تسویه حساب را سوال کنید خواهید دید که مبلغ زیادی از اصل وام کسر نشده است! و لذا توصیه بنده این است که از روش دوم پیشنهادی خودتان یعنی از روش تعویض وثیقه(بردن وام بر روی یک پلاک دیگر) استفاده کنید

روح اله معینی زاده
سه شنبه 9 فروردین 1390 10:26 ب.ظ
سلام.
من دارای دفترچه اقساط برای خرید خانه هستم. روی همه‌ی برگه‌ها هم شماره‌ی شبا نوشته شده است. اگر من قادر به پرداخت اقساط از طریق انتقال وجه ساتنا باشم، آیا شما پیشنهاد می کنید که من به جای رفتن به بانک برای پرداخت قسط، انتقال ساتنا بزنم؟ و اگر انتقال ساتنا زدم، چه طور آگاه شوم که قسط آن ماه من پرداخت شده است.
پاسخ حسین كمیلی : با سلام.روشی انتقال ساتنا یکی از مطمئن ترین پرداخت های غیر حضوری میباشد که در جواب سوال 3 در فوق نیز به آن اشاره شده است.برای اطمینان هم میتوانید از شعبه خود سوال کنید یا اگر پس از ساتنا مبلغ ارسالی به حساب مبدا شما برگشت نخورد میتوان گفت که عملیات انتقال حساب شما به حساب مقصد(در اینجا حساب قسط)با موفقیت انجام شده است.

محمود
شنبه 6 فروردین 1390 01:20 ب.ظ
باسلام .من سال 86 وام مسکن18000000میلیون تومانی به صورت پلکانی گرفتم"قسط اون از180000تومان شروع شده وامسال که سال 89 هست 262000تومان پرداخت میکنم.میخوام بدونم تاکی افزایش داره وکی ثابت میشه وچقدر باید پرداخت کنم ضمن اینکه دوتا دفترچه قسط به من دادن.خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدین .محمود
پاسخ حسین كمیلی : باسلام.وامی را که شما دریافت کرده اید درحال حاضر به آنصورت دیگر پرداخت نمیشود و این پاسخ برای وام گیرندگان جدید مصداق ندارد.این وام، 12م با سپرده و 6م بدون سپرده بوده که وام 6میلیونی آن پس از84 قسط(7سال) به پایان میرسد و فقط یک دفترچه برای شما باقی میماند.همچنین پس از 60قسط(5سال) مبالغ پلکانی هر دو دفترچه ، ثابت شده و تا پایان دیگر افزایشی نخواهد داشت.


امیدوارم که مطلب فوق مفید واقع شده باشد. درضمن اگر سوال دیگری هم داشتید میتوانید در قسمت نظرات مطرح نمایید.


*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.


سایر مطالب پربازدید:                                                               
1-
سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3- روشهای سرقت از عابر بانک شما
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- توضیح حساب اوراق خرید بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان
11- USSD چیست؟ عملیات بانکی به همین راحتی

12- آخریـــــن اخبار طلا،ســکه،ارز  و بازار بـــــــورس
13- SWfهــا؛ این فایلهای دوســـــت داشــــتنی
14- نکات جـــذاب کامپیـــوتری - قســمت دوم
15-معرفی وبلاگ چهــره‌های مشهـــــــور
16- اطلاعات تـلفن مراکز اســتانها(118)
17- شماره‌های sms مورد نیاز شــــما
18- قسمت سوم نکات کامپیوتری
19- معرفی سایتهای جالب
20-
شکلکهای زیـــــــباطبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
دنبالک ها: معرفی حساب پس انداز مسکن، معرفی حساب مسکن جوانان، معرفی حساب ممتاز،
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

نمایش نظرات 1 تا 30

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات