JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : چهارشنبه 28 بهمن 1394
با سلام؛

تسهیلات ساخت مسکندر این مطلب، در مورد تسهیلات ساخت مسکن(مشارکت مدنی) توضیحاتی ارائه خواهم داد.

توضیح اولیه: در صورت دارا بودن اوراق گواهی حق تقدم و یا داشتن حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس‌انداز ساخت مسکن، پس‌انداز مسکن جوانان و قرض‌الحسنه جاری (با رعایت ضوابط هریک)، می توان در قالب عقد مشارکت مدنی از بانک مسکن، تسهیلات دریافت نمود.

مشارکت: اشخاص سرمایه نقدی و یا غیر نقدی خود را با سرمایه بانک در می‌آمیزند و سود این سرمایه طبق قرارداد بین دو طرف تقسیم می‌شود. باید توجه داشت که در انتهای قرارداد، بانک سهم خود را به شریک فروخته و وی باید برای تسویه نقدی و یا تقسیط سهم‌الشرکه بانک (در صورت موافقت بانک) مراجعه نماید.


حال توضیحات کاملتر را در ادامه مطلب ارائه می‌گردد....


فرآیند پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی
 
مرحله اول :
1. پیشنهاد طرح و ارایه مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده توسط متقاضی
2. متقاضی (سازنده) طرح پیشنهادی خود را به بانک ارایه می‌کند، پس از بررسی‌های لازم و تایید طرح توسط بانک و همچنین ارایه مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده توسط سازنده، قرارداد مشارکت مدنی با وی منعقد می‌شود.
3. ضوابط پذیرش اولیه طرح توسط بانک (شرایط ملک)
 
ملک باید یکی از شرایط ذیل را داشته باشد:
• دارای سند مالکیت یا صورت‌مجلس تفکیکی باشد.
• دارای قرارداد واگذاری سازمان ملی زمین و مسکن باشد.
• زمین موقوفه دارای قرارداد اجاره باشد.
• ملک معرفی شده باید مفروز، قابل ارتهان و در محدوده خدمات شهری باشد.

* در صورتی که ملک معرفی شده در محدوده خدمات شهری نباشد، پرداخت تسهیلات با اخذ مجوز از مراجع ذیربط امکان‌پذیر است.
* در انجام مشارکت برای ساخت زمین‌های استیجاری، موجر یا سازمان اوقاف یا متولی دروقف خاص، ضمن اعلام موافقت خود مبنی بر انعقاد قرارداد مشارکت مدنی، باید مالکیت بانک را نسبت به درصد مشخص شده درقرارداد مشارکت مدنی قبول نموده و در صورت تخلف مستاجر از شرایط سند اجاره یا قرارداد مشارکت مدنی، بانک را به عنوان جانشین مستاجر بپذیرد.


مرحله دوم: عقد قرارداد
پس از انجام بررسی‌های لازم و تایید طرح توسط بانک و ارایه مدارک مورد نیاز توسط متقاضی به بانک، قرارداد مشارکت مدنی تنظیم و برای در رهن قرار دادن ملک به دفترخانه ارسال می شود.

مرحله سوم:
1. تعیین هزینه کل اجرای طرح با در نظر گرفتن هزینه احداث ساختمان و سایر هزینه‌های قابل قبول (اخذ پروانه، تهیه نقشه و ...) انجام می پذیرد.
2. هزینه‌های مربوط به اخذ پایان کار، صورت‌مجلس تفکیکی و گواهی عدم خلاف به عهده شریک بوده و در هزینه کل اجرای طرح در نظر گرفته نخواهد شد.
3. تعیین سقف تسهیلات قابل واگذاری بر اساس تعداد واحدها، متراژ زیربنا، 80 درصد هزینه کل اجرای طرح، امتیاز تسهیلاتی متقاضی و ... صورت می پذیرد.
4. تعیین درصد سهم‌الشرکه بانک و شریک
5. پرداخت تدریجی سهم‌الشرکه بانک: پرداخت سهم‌الشرکه بانک حداقل در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول پس از انجام حداقل 20 درصد از پیشرفت فیزیکی ساختمان و بر اساس 80 درصد هزینه‌های انجام شده در پروژه قابل پرداخت است، به شرط آنکه این مبلغ از 50 درصد کل تسهیلات تجاوز نکند.
مراحل بعدی نیز حداکثر معادل 80 درصد هزینه‌های انجام شده در طرح پرداخت می‌شود، این امر نیز مشروط به این است که مبالغ دریافتی در مراحل قبل در پروژه توسط شریک هزینه شده باشد.

نکته: نرخ سود تابع نرخ سود عقود مشارکتی تعیین شده از سوی بانک مرکزی در زمان استفاده از تسهیلات می باشد.

سقف وام   
 الف) سقف تسهیلات احداث هر واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به شرح ذیل می‌باشد:

تهران : 600 میلیون ریال

مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت: 500 میلیون ریال

سایر مناطق شهری : 400 میلیون ریال

نکته: تقسیط سهم‌الشرکه بانک ( اصل و سود) در پایان دوره مشارکت امکانپذیر می‌باشد.
 1- حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه از محل اوراق گواهی حق تقدم در مواردی که طول دوره مشارکت انفرادی از 12 ماه و طول دوره مشارکت مجتمع و شرکت های تعاونی مسکن از 18 ماه تجاوز ننماید بدون احتساب دوران مشارکت، 12 سال می باشد. ولی در مواردیکه طول دوره مشارکت انفرادی از 12 ماه و طول دوره مشارکت مجتمع و شرکت های تعاونی مسکن از 18 ماه تجاوز نماید، مدت بازپرداخت تسهیلات فروش اقساطی سهم الشرکه بانک با احتساب مدت مازاد بر 12 ماه یا 18 ماه (به صورت ماه شمار)، حداکثر 12 سال می‌باشد.
 
2- درصورت درخواست شریک، می‌توان سهم¬الشرکه بانک را بر روی واحدهای مسکونی پلاک مورد مشارکت سرشکن نمود و به صورت فروش اقساطی مشروط به عدم تجاوز اصل سهم الشرکه بانک از 600 میلیون ریال در شهر تهران، 500 میلیون ریال در مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و 400 میلیون ریال در سایر مناطق شهری، به همراه سود متناظر با آن بر روی هر واحد، واگذار نمود.
 
3- پرداخت مابه‌التفاوت تسهیلات فروش اقساطی ناشی از تسهیلات مشارکت مدنی از محل اوراق تا سقف‌های جدید (مجموع اصل و سود) در قالب تسهیلات خرید مسکن با ارائه اوراق گواهی حق تقدم امکانپذیر می‌باشد.


ب) تسهیلات احداث واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم توام با حساب های تعهدی:

سقف تسهیلات قابل پرداخت جهت احداث هر واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم توأم با حساب های صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس انداز ساخت مسکن و پس انداز مسکن جوانان در شهر تهران 600 میلیون ریال، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 500 میلیون ریال و در سایر مناطق شهری 400 میلیون ریال می باشد.

نکته1: حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه بانک از محل انواع حساب های تعهدی (حساب های صندوق پس‌انداز مسکن و صندوق پس انداز ساخت مسکن (سازنده و بستگان نزدیک) در مواردی که مجموع طول دوران مشارکت مدنی و دوره تأخیر بعد از مشارکت (از تاریخ سررسید قرارداد مشارکت مدنی تا تاریخ انعقاد قرارداد داخلی فروش‌اقساطی) در تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی از 12 ماه و در مجتمع و شرکت های تعاونی مسکن از 18 ماه تجاوز ننماید، 12 سال (بدون احتساب دوران ساخت) و برای حساب پس انداز مسکن جوانان 20 سال تعیین می گردد.
چنانچه مجموع دوران مشارکت مدنی و دوره تأخیر بعد از مشارکت، از مدت‌های مذکور تجاوز نماید، مدت بازپرداخت با احتساب مدت زمان مازاد بر 12 و 18 ماه (در هر مورد)، حداکثر 12 سال و برای حساب پس‌انداز مسکن جوانان حداکثر 20 سال تعیین می‌گردد.
 
نکته2: سقف تسهیلات قابل پرداخت جهت احداث از محل صندوق پس‌انداز مسکن و صندوق پس انداز ساخت مسکن کماکان 200 و 300 میلیون ریال می باشد.

سایر موارد
- استفاده از سقف‌های تسهیلاتی مذکور از محل اوراق گواهی حق تقدم صادره در نمادهای تسه 9408 و به بعد(اوراق صادره در آبان ماه 94 و به بعد) امکانپذیر می‌‌باشد.

دوفقره تسهیلات ساخت مسکن    
   
الف) در مواردیکه پدر و فرزند، مادر و فرزند و یا زن و شوهر به صورت مشترک اقدام به احداث واحد مسکونی می نمایند، سقف تسهیلات قابل پرداخت برای احداث هر واحد مسکونی از محل اوراق حق تقدم به شرح ذیل می‌باشد:
 
تهران : 800 میلیون ریال (هر یک بطور جداگانه 400 میلیون ریال)

مراکز استانهاو شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت : 700 میلیون ریال (هر یک بطور جداگانه 350 میلیون ریال)

سایر مناطق شهری : 600 میلیون ریال (هر یک بطور جداگانه 300 میلیون ریال)

چند نکته در اینمورد:
- میزان سهم مالکین پلاک مورد مشارکت، تعیین کننده سهم ایشان در تأمین هزینه های ساختمانی و بالتبع آن تسهیلات بانکی خواهد بود.
- فروش‌اقساطی سهم‌الشرکه بانک در طرح مذکور (به شرکا یا به غیر) منوط به رعایت مالکیت مشترک خریداران (پدر و فرزند، مادر و فرزند و یا زن و شوهر) در یک واحد مسکونی می‌باشد.
- انتقال مانده بدهی تسهیلات فروش‌اقساطی سهم‌الشرکه بانک به غیر در طرح مذکور منوط به رعایت مالکیت مشترک خریداران (پدر و فرزند، مادر و فرزند و یا زن و شوهر) در یک واحد مسکونی می‌باشد.
- سهم هر یک از شرکاء بر روی یک واحد نمی تواند بیشتر از 400، 350 و 300 میلیون ریال با توجه به جدول مذکور باشد.
- پرداخت دو فقره تسهیلات (هریک به طور جداگانه تا سقف مقرر) از محل اوراق گواهی حق تقدم جهت احداث و تکمیل واحد مسکونی به متقاضیانی که پدر و مادر آنها فوت نموده و دارای همسر و فرزند نیز نمی‌باشند و قصد احداث واحد مسکونی به صورت مشترک با بستگان نزدیک خود ( از جمله خواهر، برادر، پدر بزرگ، مادر بزرگ و نوه) را دارند صرفاً پس از اخذ مجوز از مدیریت مربوطه توسط شعبه ضمن رعایت سایر ضوابط و مقررات ذیربط، امکانپذیر می‌باشد.
- حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه از محل اوراق گواهی حق تقدم در مواردی-که طول دوره مشارکت از 12 ماه تجاوز ننماید بدون احتساب دوران مشارکت، 12 سال می باشد.
 
ب) پرداخت 2 فقره تسهیلات ساخت از محل اوراق گواهی حق تقدم توام با حساب های تعهدی:
در مواردی که زن و شوهر و یا هر کــدام از آنها به همراه فرزندشان به صورت مشترک اقدام به احـداث واحد مسکونـی می نمایند، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم توأم با امتیاز حساب های صندوق پس انداز مسکن، پس انداز مسکن جوانان و صندوق پس انداز ساخت مسکن (با رعایت سقف و امتیاز تسهیلاتی هر یک از حساب ها) در شهر تهران 800 میلیون ریال، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 700 میلیون ریال و در سایر مناطق شهری 600 میلیون ریال و سهم تسهیلاتی هر یک از افراد مزبور، 50 درصدِ ارقام فوق تعیین می گردد. - بدیهی است رعایت سایر ضوابط و مقررات ذیربط مورد تأکید می باشد.
- در صورتی که امتیاز تسهیلاتی افراد مذکور از محل حساب های فوق کمتر از 50 درصدِ سقف تسهیلات مقرر (800، 700 و 600 میلیون ریال) باشد، امکان پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم به میزان این تفاوت میسر می باشد.
- چنانچه امتیاز تسهیلاتی از محل حساب پس انداز مسکن جوانان بیش از 50 درصد تعیین شده سهم متقاضی باشد، امکان استفاده وی از امتیاز مکتسبه مقدور می باشد لیکن باید توجه داشت که سقف مجموع تسهیلات قابل پرداخت،800، 700 و 600 میلیون ریال (با توجه به منطقه جغرافیایی) بوده، در صورت استفاده یکی از شرکا بیش از سهم تعیین شده (50% سقف مجموع)، تسهیلات قابل استفاده توسط شریک دیگر تنها به میزان تفاوت مبلغ استفاده شده تا سقف تسهیلات مقرر (800، 700 و 600 میلیون ریال) می باشد.:. امیدوارم این مطلب و توضیحاتِ آن برای شما مفید واقع شده باشد.

طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic