JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : یکشنبه 21 آذر 1389
با سلام ؛وبلاگ حسین کمیلی-کارمند بانک مسکن

در این مطلب به معرفی حساب مسکن جوانان که یکی از حسابهای وام گیر بانک مسکن محسوب میشود خواهم پرداخت. پس لطفا به "ادامه مطلب"  مراجعه فرماییــــد.
------------------------------------

حساب پس اندازمسکن جوانان

حساب پس انداز مسکن جوانان ماهیتا یکی از انواع حسابهای سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده که دارنده حساب قادر می باشد با رعایت برنامه سپرده گذاری ارایه شده توسط بانک دربلند مدت با شرایط خاص استثنائی از مزایا وتسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردارگردد .

شرایط استفاده از مزایا وتسهیلات حساب پس انداز جوانان :
هر شخصی که به سن هیجده سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می تواند به نام خود ،فرزندان یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح نماید . متقاضیان افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان می توانند سپرده گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه( به دفعات یا به صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز نماید.

در فایلی که در انتهای این مطلب برای دانلود قرار داده شده است به تفکیک سالهای مختلف؛ نحوه واریزی ها مشخص شده است.مثلا برای افرادی که در سال 1389 افتتاح حساب نموده اند حداقل مبالغ واریزی ماهیانه در هر سال برای شهرهای بزرگ به شرح زیر است :


سال اول

سال دوم

سال سوم

سال چهارم

سال پنجم

146000

156000

167000

177000

198000

 

سال ششم

سال هفتم

سال هشتم

سال نهم

سال دهم

219000

239000

260000

281000

302000

 

سال یازدهم

سال دوازدهم

سال سیزدهم

سال چهاردهم

سال پانزدهم

322000

354000

385000

416000

447000

توضیح 1 : برای راحتی در به خاطر سپردن مبالغ فوق معمولا در شعب ؛ مبالغ فوق بصورت رندشده بیان میشوند به اینصورت :

سال اول 

سال دوم 

سال سوم 

سال چهازم

سال پنجم

150/000

160/000 

170/000 

180/000 

200/000 

 سال ششم

سال هفتم

سال هشتم 

سال نهم 

سال دهم 

220/000 

240/000 

260/000 

280/000 

310/000 

سال یازدهم 

سال دوازدهم 

سال سیزدهم 

سال چهاردهم 

سال پانزدهم 

340/000 

370/000 

400/000 

430/000 

470/000 

توضیح 2 : از جدول دوم براحتی میتوان تشخیص داد که در پنج سال اول؛ سالی هزارتومان افزایش ؛ برای پنج سال دوم سالی دو هزار تومان افزایش ؛ و برای پنج سال سوم سالی سه هزار تومان افزایش خواهیم داشت.

برای تهران وسایرشهرهامبالغ متفاوت است که مشتریان گرامی می توانندبامراجعه به یکی ازشعب جدول واریزی مربوطه راتهیه فرمایند.

برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است لیکن برداشت از حساب مذکور باید به صورتی انجام پذیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال کمتر نشود .
در محاسبه سقف تسهیلات قابل پرداخت در مقطع استفاده از تسهیلات برای سال یا سالهایی که حداقل پیکر تجمیعی تعیین شده در آنها رعایت نگردیده باشد مابه التفاوت امتیاز مکتسبه در سال یا سالهای مربوطه از سقف تسهیلات تعیین شده برای سال یا سالهای مذکور به عنوان تفاوت با سقف منفی برای آن سالها، لحاظ و از سقف نهایی تسهیلات (سقف تسهیلات در مقطع استفاده ) کسر خواهد گردید.
باتوجه به اینکه چنانچه پس از انقضای مدت زمان پانزده سال ، سپرده گذاری تداوم یابد و متوسط موجودی حساب در حد حداقل متوسط موجودی سال پانزدهم باقی بماند و یا از متوسط موجودی مذکور بیشتر شود ، سقف تسهیلات اعطایی برای سالهای بعد نسبت به هر سال چهار درصد و حداکثر تا 20 درصد سقف تسهیلات سال پانزدهم افزایش خواهد یافت لذا جبران سقف های تسهیلاتی از دست داده بعد از گذشت پانزده سال از تاریخ افتتاح حساب و در چارچوب شرایط مذکور نیز امکانپذیر می باشد.د
ر ابتدای هر سال حداقل مبلغ واریزی ماهیانه افتتاح کنندگان حسابهای جدید در آن سال توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین وابلاغ خواهد شد.
حداکثر تسهیلات اعطایی با توجه به تقسیم بندی جغرافیایی (شهر تهران ،شهرهای بزرگ و سایر شهرها ) برای حسابهای افتتاحی طی سال 1389 به ترتیب:
در پایان سال پانزدهم بالغ بر 650 ،590 ،570 میلیون ریال
در پایان سال ششم به ترتیب بالغ بر 250،280،340 میلیون ریال

در پایان سال پنجم به ترتیب بالغ بر 220،250،310 میلیون ریال

تعیین شده است.

 سال  تهران  شهرهای بزرگ
 سایر شهرها
 پایان سال پنجم
 310 میلیون ریال
 250 میلیون ریال  220 میلیون ریال
 پایان سال ششم
 340 میلیون ریال
 280 میلیون ریال
 250 میلیون ریال
 پایان سال پانزدهم
 650 میلیون ریال
 590 میلیون ریال
 570 میلیون ریالتوضیح مهم : چنانچه دارنده حسابی بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده نماید باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر(نه حداقل واریزی) آغازکند:
برای افتتاح کنندگان حساب در سال 89 ، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم عبارتند از :
6.66 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای تهران
5.73 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای شهرهای بزرگ
4.37 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها

* * * مثال: چنانچه سپرده گذاری بخواهد در پایان سال پنجم از سقف تسهیلات در تهران که معادل 310/000/000 ریال است استفاده نماید می بایستی مبالغ جدول را با ضریب6/66 برابر واریز نماید که برای سال اول سپرده گذاری تقریبا معادل ماهی 998/000ریال است (998/000=6/66×150/000)


حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی براساس مصوبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درمقطع استفاده ازتسهیلات تعیین خواهدگردید.
پرداخت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان برای احداث ،تکمیل و خرید واحدهای مسکونی امکان پذیر است.
تسهیلات اعطایی حداکثربه میزان 80% ارزش واحدمسکونی که توسط ارزیاب بانک تعیین خواهد گردید قابل پرداخت خواهدبود.
درصورت عدم استفاده ازامتیازحساب پس اندازمسکن جوانان ,درهنگام فسخ حساب نرخ سودی براساس نرخ سودسپرده های کوتاه مدت به آن پرداخت میشود.
نرخ سود تسهیلات اعطایی با توجه به مصوبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمان استفاده از تسهیلات تعیین خواهدشد.
این حساب قابل تبدیل به دیگر حسابهای صندوق پس انداز مسکن می باشد ولی تبدیل سایر حسابهای صندوق پس انداز مسکن به حساب پس انداز مسکن جوانان امکان پذیر نمی باشد.
انتقال حساب به بستگان نزدیک (پدر ،مادر ،فرزند ، همسر ، خواهر ، برادر ، نوه ، مادربزرگ و پدربزرگ ) بلامانع است.

***شرایط ویژه بانک مسکن برای افتتاح انواع حسابها به نام مادر به نفع فرزند صغیر وی:

بانک مسکن انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن ،حساب پس انداز مسکن جوانان ،سپرده های سرمایه گذای کوتاه مدت و بلند مدت رابه نام مادر و به نفع فرزند صغیر وی افتتاح می نماید.

در هنگام افتتاح حسابهای مذکور مادر قادر می باشد که حق هرگونه برداشت از حساب افتتاحی را داشته باشد یا حق مذکور را از خود سلب نماید.

در صورت فوت مادر ،وجوه واریزی به حساب افتتاحی توسط مادر جزو ترکه مادر منظور نخواهد شد و کلا" به طفل صغیر تعلق خواهد گرفت.

در صورت فوت طفل صغیر قبل از رسیدن به سن موردنظر ، موجودی حساب و منافع آن متعلق به مادر بوده و مادر حق برداشت از حساب را نیز خواهد داشت.

افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز به نام فرزند صغیر توسط مادر و با داشتن حق برداشت موجودی امکان پذیر است.

*** سوال و جواب         ----------------------------------------------------------

سوال1:خانه های تحویلی بعد از 6سال قابل فروشند یا نه؟ چند متری؟ نرخ بهره تسهیلات؟

جواب: منظور از " خانه های تحویلی " را واضح تر بیان فرمایید اما توضیح اینکه تسهیلات پرداختی به این حساب بصورت پرداخت مبلغ ریالی تسهیلات میباشد و نه بصورت واگذاری منزل مسکونی. همچنین نرخ این تسهیلات شامل نرخ روز بانک مرکزی بوده که برای سال 89 ؛ این نرخ 10درصد میباشد.(توضیح: نرخ سود سال 90 در پایین آمده است)


سوال2: در مورد حساب جوانان 15ساله توضیح بیشتر بدهید.و اینکه من خرداد 89افتتاح حساب داشتم ولی با 200هزار ریال شروع کردم در صورتی که با توجه به توضیح شما می بایست با 150هزار ریال افتتاح گردد می خواستم بدونم مشکل خاصی ندارد؟

پاسخ : همانطور که در بالا نیز گفته شد جدول شماره1 مبلغ حداقل واریزی ها میباشد و معمولا توصیه میگردد که مبالغی بیشتر از این حداقلها واریز گردد که شما نیز چنین کرده اید.


سوال3 : سلام.من سال 85 با 500هزار ریال شروع کردم.الان چقدر وام تعلق میگیره؟
پاسخ : پاسخ شما به دو قسمت میشود: اول اینکه برای دریافت تسهیلات بایستی حداقل 5سال تمام از زمان افتتاح حساب شما گذشته باشد و ثانیا شما مبالغ واریزی سالهای بعد خود را مشخص نکرده اید و برای محاسبه مبلغ تسهیلات دریافتی خود در پایان سالهای متفاوت(از5تا15) به شعبه افتتاح کننده مراجعه نمایید.

سوال4 : من 24 آبان 86 برای پسرم حساب صندوق پس انداز مسکن جوانان باز کردم با توجه به این که تا امروز 1800000تومان پرداخت کردم در پایان سال پنجم چه مقدار وام دریافت خواهم کرد؟ یعنی من مبالغ 15 ساله را 5 ساله پرداخت کنم چقدر در پایان سال پنجم دریافت خواهم کرد؟

پاسخ: شما نیز مانند سوال3 اولا مبالغ واریزی خود را مشخص نکرده اید و ثانیا منظور شما از اینکه مبالغ 15 ساله را در 5سال پرداخت کرده اید واضح نیست زیرا سوال اینست که شما حداقل واریزی ها را داشته اید یا حداکثر واریزی ها؟ اگر به نظر خود حداقل واریزی ها برای 15 سال را داشته اید و حالا بعد از 5سال میخواهید وام بگیرید پس در واقع با این کار خود مبالغی بیشتر از حداقل ها را واریز کرده اید و وام شما از وام کسانی که حداقا واریزی ها را داشته اند بیشتر شده و از وام کسانی که طبق جداول بالا حداکثر واریزی ها را داشته اند کمتر میشود.درضمن باید توجه داشت که واریز مبالغی بالاتر از حداکثر ها(سقف) ؛تاثیری در افزایش وام شما نخواهد داشت مگر اینکه بخواهید حساب خود را به پس انداز مسکن معمولی تغییر دهید که کلا بایستی شرایط "حساب پس انداز مسکن" را مطالعه نمایید نه حساب جوانان را.


سوال5 : سلام من 15 سالم است میتونم با 240000تومان شروع کنم و برای سنم مشکلی وجود ندارد ؟

پاسخ : افتتاح حساب افراد زیر 18 سال یا با ارائه حکم رشد و یا توسط ولی امکان پذیر میباشد.

این حساب دارای محدودیت سنی نمیباشد و حتی افراد بزرگسال برای خود نیز میتوانند این حساب را باز کنند.


سوال 6 : من درسال80افتتاح حساب داشتم واز7000تومان شروع کردم ولی نمیدانستم که هرسال باید مبلغی اضافه کرد ودر حال حاضر هم ازتاریخ29آبان سال87دیگر مبلغی به بانک ندادم حال میخواهم بدانم شرایط من به چه صورت است آیا میتوان با تسویه حسابهای قبل درست شود؟لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ : طبق آخرین بخشنامه ؛حساب شما از رده جوانان خارج نمیشود .لذا حساب خود را با مبالغ جدید و بصورت قویتر ادامه دهید.

سوال 7 : من تصمیم داشتم که حداکثر مبالغ واریزی ماهانه را به حسابم بریزم ولی بعد از چند ماه واریزی ؛ حالا نمیتوانم آنمقدار را واریز کنم آیا میشود کاری کرد؟

پاسخ : حتما لازم نیست که مبالغ واریزی ماهانه شما شبیه هم باشد. شما میتوانید باتوجه به وسع مالی خود ؛ مبلغی بین حداقل  و حداکثرها را به حساب خود واریز نماییــد. در هنگام دریافت تسهیلات معدل این واریزی ها محاسبه خواهد شد.

سایر سوالات را نیز در قسمت پرسش و پاسخهای ذیل مشاهده خواهید نمود.

************************************
پی نوشت:

نرخ سود تسهیلات پرداختی جوانان در سال 91 :   13درصد


برای دانلود جدول جوانان برروی علامت روبرو کلیک نمایید.         (pdf-1064kb)

(با تشکر از آقای امیر سهرابی همکار محترم دایره سیستمهای مدیریت استان خراسان رضوی به جهت تهیه جدول فوق)لطفا جهت دسترسی به حداقل مبالغ واریزی بر روی سال افتتاح حساب خود کلیک نمائید.

امیدوارم که مطلب فوق مفید واقع گردد درضمن اگر سوال دیگری هم بود ؛ حتما پاسخگو خواهم بود .سایر مطالب پربازدید:                                                               
1-
سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3- روشهای سرقت از عابر بانک شما
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- توضیح حساب اوراق خرید بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان
*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.

بازگشت به صفحه اصلی

طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
دنبالک ها: آشنایی با حساب پس‌انداز مسکن، آشنایی با اوراق خرید مسکن، نحوه محاسبه اقساط در بانک مسکن،
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

نمایش نظرات 1 تا 30

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات