JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

نمونه اوراق حق تقدم بانک مسکنبا سلام؛

در این مطلب به تشریح چگونگی استفاده از تسهیلات اوراق حق‌تقدم بانک مسکن خواهیم پرداخت.

در واقع پس از تعلق این اوراق به شما و یا خرید از کسانی که قبلا به آنها اوراق تعلق گرفته است میتوانید بدون سپرده و تا سقف 20 میلیون تومان وام خرید یا ساخت دریافت نمایید.

(( برای دیدن نمونه اوراق، برروی عکس روبرو کلیک نمایید))
برای توضیحات بیشتر به ادامه مطلب توجه نمایـیـــــــــــــــــــد.


توجه: خوانندگان محترم این نوشتار توجه نمایند که این مطلب در قبل از تصویب وامهای جدید نگاشته شده و هرجا که در توضیحات یا پرسش و پاسخها به وام 20 میلیونی اشاره شده بخاطر این موضوع میباشد. (توضیح وام 35 میلیونی را نیز میتوانید در این مطلب مشاهده نمایید: http://hoseinonline.mihanblog.com/post/145)

قبل از اینکه به تشریح کامل این اوراق بپردازم بطور خلاصه باید گفت که
:
1-شما میتوانید با افتتاح حسابی بنام "حساب ممتاز" از اوراقی که به حساب شما تعلق میگیرد برای دریافت وام استفاده نمایید.درضمن به این حساب سود کوتاه مدت نیز تعلق میگیرد(دریافت سود بصورت قطعی و دریافت اوراق بصورت غیر قطعی بوده که بعدا توضیح داده خواهد شد).

2-در نوع خاصی از این حساب دریافت اوراق هم بصورت قطعی میباشد(توجه به توضیحات کد8727)

3- اگر خود نمیخواهید در بانک مسکن سرمایه گذاری کنید میتوانید این اوراق را از کسانی که قبلا به آنها اوراق تعلق گرفته خریداری نموده(از طریق بورس یا شعب بانک مسکن) و براحتی و بدون سپرده گذاری از وام مسکن استفاده نمایید.
*********************************
اوراق تسهیلات حق تقدم بانك مسكن چیست؟
این اوراق (وام اوراق) توسط بانك مسكن به صورت برگه های دومیلیون؛یك میلیونی و پانصد هزار تومانی صادر میشود .خریدار این اوراق میتواند با ارائه این اوراق به بانك مسكن از وام مسكن جهت خرید آپارتمان و ساخت تا سقف 35 میلیون تومان استفاده نماید.
در ضمن عمر آپارتمان باید زیر 20یا25 سال بوده و دارای سند باشد.( توضیح عمر مفید
در این مطلب)
*********************************
نحوه باز پرداخت و محاسبه سود وام اوراق دقیقاً مانند وام 20 میلیونی بانك مسكن میباشد.
*********************************
نقل و انتقال این نوع وام كاملا قانونی و در بانك یا از طریق بورس اوراق بهادار انجام می شود.
*********************************
این وام را چندین بار بین افراد مختلف قابل انتقال میباشد.
*********************************
این وام را می توان از هر شهری تهیه نموده و در شهر دیگر استفاده نمود.
*********************************
ملكی كه توسط این وام تهیه می شود به نام شما خواهد بود
( بر خلاف وام دفترچه ای كه ملك شما به نام دارنده وام می شود و سپس به صورت وكالتی به نام شما می شود)
*********************************
سود وام خرید از طریق اوراق، 15 درصد وزمان باز پرداخت آن حداكثر 12 ساله است.

*********************************

توجـــــــــــه:
این مطلب به دو قسمت تقسیم گردید:
1- توضیح حساب ممتاز بانک مسکن ( که اوراق بانک مسکن به ایشان تعلق گرفته و در بورس به فروش میرسانند)
2- توضیح نحوه خرید اوراق از بورس

قسمت اول در این آدرس http://hoseinonline.mihanblog.com/post/105 
و قسمت دوم نیز در ادامه همین مطلب توضیح داده خواهند شد.

.........................................................................................................

ورود اوراق بانک مسکن به بورس
بانک مسکن مدتی است که با هدف ایجاد بازار رسمی برای خرید و فروش اوراق تسهیلات مسکن و دسترسی بیشتر متقاضیان و عرضه کنندگان به مزایا و امکانات این اوراق اقدام به برون سپاری عملیات نقل و انتقال اوراق تسهیلات مسکن از طریق بازار سرمایه کرده است .

از نیمه مهر ماه سال89 شعب بانک مسکن بجای تحویل اوراق به مشمولان ، برگه تأییدیه مالکیت اوراق که از سوی شرکت فرابورس ایران منتشر شده تحویل می دهند و از اینرو دارندگان اوراق برای فروش انها باید به این بازار مراجعه کنند .

رتبه بندی و اعطای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن براساس حساب های سپرده سرمایه گذاری ممتاز هر شعبه که شش ماه از افتتاح آنها گذشته باشد در پانزدهم هر ماه براساس بیشترین متوسط موجودی و مدت سپرده گذاری افراد اختصاص داده می شودو   خریدار 70 برگه از این اوراق در فرابورس بلافاصله می تواند با ارایه این اوراق به دایره اعطای تسهیلات بانک مسکن و نیز قولنامه یا سند مالکیت ، از وام مسکن جهت خرید آپارتمان و یا ساخت مسکن تا سقف 35 میلیون تومان استفاده نمایند .

چنانچه خریداران این اوراق بسته به میزان پروژه ها و تعداد واحدهای در دست ساخت خود حجم بیشتری از اوراق موجود در فرابورس را تقاضا کنند در صورت ارایه آنها به بانک مسکن می توانند چندین وام 20 میلیون تومانی به شرط تأمین 20 درصدی هزینه های اولیه و بر اساس تعداد واحدهای در دست ساخت طی چند مرحله دریافت کنند .

استفاده از تسهیلات اوراق حق تقدم مسکن به منظور خرید واحد مسکونی تنها برای یکبار قابل دریافت بوده اما در زمینه ساخت مسکن شامل چند مرحله خواهد بود .

در خاتمه باید گفت ؛براساس وام خرید از حساب صندوق پس انداز مسکن ، سپرده گذاران می توانند با سپرده گذاری 10 میلیون تومان پول نقد پس از یکسال از وام 20 میلیون تومانی و بازپرداخت سود 13 درصدی استفاده نمایند در حالیکه بدون صرف این مدت با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس از وام 35 میلیون تومانی آن با سود 15 درصدی و بازپرداخت حداکثری 12 ساله بهره مند شوند .همچنین اوراق حق تقدم تسهیلات مسكن قابل نقل و انتقال است و امكان خرید و فروش دارد، اما خرید و فروش وام بانك مسكن غیرقانونی است.مراحل خریداوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن

1-  اخذکدمعاملاتی ازشرکت کارگزاری بانک مسکن ویایکی ازکارگزاری های دیگربورس اوراق بهادار.اخذکدمعاملاتی توسط کلیه کارگزاری های بورسی اوراق بهادارانجام شده وبعداز48ساعت برای شماصادرمی گردد.

 2-  همراه داشتن اصل کارت ملی واصل شناسنامه جهت تکمیل مدارک واخذکدمعاملاتی الزامی می باشد.

 3-  دریافت فرمهای ابتدایی ازمسئول امورمشتریان وپرکردن انهاجهت احرازهویت.

4-  مراجعه به کارگزاری بانک مسکن پس از48ساعت جهت دریافت کدمعاملاتی(مراحل تابندچهارفقط یک بارانجام می گرددودرمراجعات بعدی دیگرنیازنیست)

5-  پس ازدریافت کدمعاملاتی،مبلغ خریداوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن رادرهمان روزبه حساب جم 14002827187بانک مسکن متعلق به شرکت کارگزاری بانک مسکن قابل واریزدرتمامی شعب بانک مسکن واریزفرماییدوفیش مربوطه رابه مسئول امورمشتریان ارائه فرمایید.

 6-  پس ازتحویل فیش واریزی،فرم درخواست خریدازمسئول امورمشتریان دریافت فرمایید.

 7-  کارگزاری درصورت وجودفروشنده درهمان روزاقدام به خریدبرای شمامی نمایدودرصورت انجام نشدن خرید،مشتری موظف به مراجعه درروزبعدوارائه درخواست جدیدباقیمت روزبعداست.


* در ضمن برای اطلاع از قیمت روز این اوراق در بورس به اینجـــــــــــــــــا مراجعه نمایید.مبلغی که برای این اوراق میبینید برای هر500هزار تومان است و اگر آن قیمت را دوبرابر کنید قیمت هر یک میلیون تومان بدست می آید مثلا اگر قیمت اوراق را 635.124 ریال آورده باشد میتوان فهمید که قیمت هر یک میلیون تومان اوراق در آن روز تقریبا 127 تومان میشود(1270.248=2*635.124).حال اگر شما میخواهید 20 میلیون تومان اوراق بخرید بایستی تقریبا2میلیون و 550 هزار تومان(2.550=20*127) بعلاوه اندکی کارمزد به بورس بپردازید.


جهت اطلاع از آخرین قیمت خرید و فروش اوراق گواهی حق تقدم به این آدرس (
سایت شرکت فرابورس) مراجعه نمایید.


توجه : اوراق فوق را میتوان از طریق کلیه شعب بانک مسکن نیز خریداری نموده و نیازی به مراجعه به بورس نمیباشد.

خبر جدید : شرایط واگذاری معاملات هبه اوراق حق تقدم بانک مسکن در فرابورس اعلام شد
به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در پی مقررات اعلام شده از سوی  بانك مسكن ،واگذاری اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن در قالب معاملات هبه در صورت انجام نقل و انتقال فی مابین بستگان نزدیك اعم از پدر،مادر ،همسر ،فرزند،خواهر ، برادر، پدربزرگ ، مادربزرگ و نوه ، خیرین و یا واگذاری اوراق از سوی شركت ها به كاركنان خود، پس از اخذ تاییدیه از بانك مسكن از طریق انجام معامله در بازار ابزارهای نوین مالی شركت فرابورس امكان پذیر است.

بدین ترتیب در هر ماه طبق فایل ارسال شده از سوی بانك مسكن،لیست دارندگان امتیاز اوراق در سامانه شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه سپرده شده و نماد آن در سامانه معاملاتی فرابورس قابل معامله است .

واگذاری این اوراق در قالب معاملات هبه ،پس از تایید بانك مسكن،با قیمت 10ریال و از طریق تمام شعب بانك مسكن و كارگزاری بانك مسكن در سراسر كشور انجام می شود.

معاملات هبه اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات بانك مسكن به واگذاری مالكیت اوراق به دیگری ،به طور رایگان و با رعایت مقررات بانك مسكن از طریق ثبت در سامانه معاملات شركت فرابورس ایران گفته می شود.

پی نوشت: ظاهرا فعلاً معاملات هبه فقط از طریق مشتریان حقوقی انجام میگیرد!!

.........................................................................................................................

سوال و جوابهای وبلاگ قبلی بنده :

هادی ملکی - دوشنبه 17 مرداد 1390 11:26 ق.ظ
سلام میخواستم بدونم من که تا حالا حساب پس اندازی در بانک مسکن نداشتم میتونم از این اوراق خریداری کنم یا خیر اگه باید حساب باز کنم چه مقدار موجودی داشته باشه و چند ماه بمونه ممنون از راهنمایی شم.
پاسخ حسین كمیلی : سلام بر شما دوست گرامی؛ برای استفاده از تسهیلات اوراق مسکن ؛ فقط باید حسابی افتتاح گردد تا بتوان شماره شبای آنرا در سایت فرابورس درج نمود و درواقع این نوع وام نیازی به سپرده گذاری خاصی ندارد.موفق باشید.

موسوی - دوشنبه 17 مرداد 1390 10:51 ق.ظ
با تشکر از توضیحات جامع شما. اما دقیقا متوجه نشدم من باید مبلغ 27 میلیون تومان را بطور کامل (بدون برداشت) به مدت چندماه در حساب یگذارم تا مشمول 20 میلیون امتیاز اوراق وام مسکن گردم (که ممکن است خودم از آن جهت خرید مسکن استفاده کنم و یا آن را در فرابورس بفروشم)؟
پاسخ حسین كمیلی : سلام بر شما؛ جناب موسوی هر 27 میلیون تومان ماهانه یک میلیون امتیاز اوراق خواهد داشت(بعلاوه سود کوتاه مدت) لذا اگر هدف شما دریافت فوری تسهیلات است بهتر است از اوراق فرابورس استفاده نمایید و اگر هدف شما دریافت سود و فروش اوراق است افتتاح حساب ممتاز ، مناسب شما میباشد.موفق باشید.

مهدی فراهانی - پنجشنبه 13 مرداد 1390 11:15 ق.ظ
با تشکر خوب و جامع بود

بابک -شنبه 1 مرداد 1390 04:26 ب.ظ
سلام. مرسی از مطلبتون. میشه آدرس جایی رو که برای تهیه اوراق باید بهش مراجعه کرد بنویسید. ممنون
پاسخ حسین كمیلی : سلام بر شما. مراحل مختلف خرید و فروش اینترنتی اوراق در کلیه شعب بانک مسکن امکان پذیر است.همچنین میتوانید اینکار را در تالارهای بورس سراسر کشور انجام دهید.

مقدم -شنبه 25 تیر 1390 11:28 ق.ظ
با سلام من می خواستم خانه ای رو خریداری كنم و از وام اوراق مسكن برای خرید خونه استفاده كنم خونه 10 سال ساخت هستش و سندش آزاده، خواستم ببینم چقدر طول می كشه تا وام 20 تومنی اوراق رو بگیرم و چه كار هایی برای گرفتن وام باید انجام بدم لطفا راهنماییی كنید من رو .ممنون
پاسخ حسین كمیلی : سلام برشما.بصورت خلاصه مراحلی که باید طی کنید:
1-خرید اوراق از طریق بورس یا یکی از شعب بانک مسکن
2-قولنامه کردن خانه مورد نظر و مراجعه به هر شعبه دلخواه جهت دریافت وام(قبل از قولنامه نمودن حتما از تعلق وام به آنجا اطمینان حاصل کنید**چون این وام از هر شعبه ای قابل دریافت است سعی کنید به یک شعبه نسبتا خلوت تر مراجعه نمایید**قبل از مراجعه حضوری به شعبه مورد نظر ؛ طی تماس تلفنی از مدارک لازم جهت تشکیل پرونده اطلاع حاصل کرده و با مدارک کامل به همراه فروشنده به شعبه مراجعه نمایید)
3-روند بازدید بانک از ملک مربوطه+تهیه پیش نویس قرارداد و معرفی شما به دفترخانه+نامه دفترخانه به شهرداری و دارایی و پرداخت وجوه عوارض و مالیات توسط فروشنده+آماده نمودن قراردادها توسط دفترخانه و امضا نمودن نماینده بانک و در نهایت پرداخت وام به فروشنده نبایستی بیشتر از یکماه بطول بینجامد.اکثر وقت شما در جاهایی غیر از بانک صرف مبشود که باید با دقت و سرعت آنها را انجام دهید.موفق باشید.

حسین طایفی -دوشنبه 20 تیر 1390 03:29 ب.ظ
با سلام من می خواهم اوراق خریداری کنم می خواهم این اوراق در حال حاضر چقدر هست و دو تا وام بگیرم و چقد دستمو می گیره با تشکر
پاسخ حسین كمیلی : سلام بر شما. قیمت اوراق را در سایت فرابورس به آدرس http://www.irfarabourse.com مشاهده خواهید نمود. این قیمتی را که در سایت فرابورس میبینید ضربدر 2 کنید تا مبلغی را که باید برای هر یک میلیون تومان پرداخت کنید بدست آید. (مثال مربوطه در قسمت قبل از سوالات)
موفق باشید.

علی -پنجشنبه 16 تیر 1390 09:44 ب.ظ
سلام. منظورتون از این دو جمله را نفهمیدم:
چنانچه خریداران این اوراق بسته به میزان پروژه ها و تعداد واحدهای در دست ساخت خود حجم بیشتری از اوراق موجود در فرابورس را تقاضا کنند در صورت ارایه آنها به بانک مسکن می توانند چندین وام 20 میلیون تومانی به شرط تأمین 20 درصدی هزینه های اولیه و بر اساس تعداد واحدهای در دست ساخت طی چند مرحله دریافت کنند . استفاده از تسهیلات اوراق حق تقدم مسکن به منظور خرید واحد مسکونی تنها برای یکبار قابل دریافت بوده اما در زمینه ساخت مسکن شامل چند مرحله خواهد بود .
پاسخ حسین كمیلی : با سلام
سقف این وام چه برای ساخت و چه برای "خرید" واحد مسکونی 20میلیون تومان میباشد که در هنگام خرید بصورت یکجا پرداخت شده و در هنگام "ساخت" نیز پس از سفت کاری بنا قسمتی از این وام در مرحله نخست پرداخت شده (نه بصورت یکجا) و همزمان با پیشرفت فیزیکی ؛ مابقی وام نیز پرداخت میشود که ""برای هر واحد جداگانه"" تا سقف گفته شده قابل پرداخت میباشد.لذا متن مورد اشاره به این معنا ""نمیباشد"" که هرکس که از این وام استفاده نماید دیگر نمیتواند دوباره از این تسهیلات بهره مند شود.

موسوی -جمعه 6 اسفند 1389 09:52 ب.ظ
سلام حسین جان خبری ازت نیست ممنون که بهم سرزدی راستی وب ات خیلی باحال شده خصوصا بخش فتو بلاگ ات معرکه است
http://banking.vcp.ir

کارمند رفاه -چهارشنبه 4 خرداد 1390 10:32 ق.ظ
سلام جناب کمیلی. یه سئوال: وام اوراق بانک مسکن رو هر مبلغی که بخواهیم می تونیم بگیریم؟ مثلا 12 یا 13 میلیون؟ یا مبالغ مقطوعی داره؟http://bankrefah1.blogfa.com
پاسخ حسین كمیلی : سلام بر همکار عزیز. همانطور که قبلا در مبحث اوراق توضیح داده شده است سقف خرید با اوراق 20 میلیون تومان است اما کف خاصی ندارد و به هر میزان مورد نیاز میتوان از این اوراق استفاده نمود.


شما هموطن گرامی  نیز میتوانید سوالات خود را از قسمت "نظرات" انتهای مطلب ارسال نموده و سوالات دیگران را نیز مشاهده نمایید.*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.


سایر مطالب پربازدید:                                                               
1-
سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3- روشهای سرقت از عابر بانک شما
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- جدیدترین بخشنامه‌های بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان
11- USSD چیست؟ عملیات بانکی به همین راحتی

12- آخریـــــن اخبار طلا،ســکه،ارز  و بازار بـــــــورس
13- SWfهــا؛ این فایلهای دوســـــت داشــــتنی
14- نکات جـــذاب کامپیـــوتری - قســمت دوم
15-معرفی وبلاگ چهــره‌های مشهـــــــور
16- اطلاعات تـلفن مراکز اســتانها(118)
17- شماره‌های sms مورد نیاز شــــما
18- قسمت سوم نکات کامپیوتری
19- معرفی سایتهای جالب
20-
شکلکهای زیـــــــبا

طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
دنبالک ها: حساب مسکن جوانان بانک مسکن، حساب پس انداز مسکن بانک مسکن، نحوه قسط بندی و دریافت وام، تشریح حساب ممتاز(اوراق)، جدیدترین و پرکاربردترین بخشنامه‌های بانک مسکن،
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

نمایش نظرات 1 تا 30

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات