JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : دوشنبه 23 دی 1392

بانک مسکن - وبلاگ حسین کمیلیبانک مسکن؛ ورشکست یا سودده ؟؟!
((ماجرایی که ختم به خیر شد!))


اظهارات عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بلافاصله با واکنش بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مواجه شد.

 • وزیر راه و شهرسازی: در حال حاضر بانک مسکن سه برابر ظرفیتش وام داده است و این بانک ورشکسته محسوب می‌شود!!
 • وزیر امور اقتصادی و دارائی :
  بانک مسکن با کمترین میزان مطالبات معوق مواجه است همچنین رشد 27 درصدی سپرده را به ثبت رسانده به طوری که هم‌اکنون 32 هزار میلیارد تومان سپرده دارد و همچنین نیروی انسانی بسیار مجرب و متعهدی در اختیار دارد.
 • واکنش بانک مرکزی به اظهارات وزیر راه: کاملاً واضح است که تامین مالی طرح مسکن مهر از ابتدا از توان بانک مسکن خارج بوده و همین امر نیز دلیل اضافه برداشت های مکرر بانک مذکور از منابع بانک مرکزی بوده است.لیکن این امر را نباید به هیچ وجه به ورشکستگی بانک مسکن تعبیر نمود. بانک مسکن یکی از بانکهای تخصصی و مهم دولتی در ایران بوده که صد در صد سهام آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است و از سابقه فعالیت طولانی و ثبات و استحکام مالی قابل قبولی برخوردار است.
 • اظهارات مجدد وزیر راه و شهرسازی: وزیر راه و شهرسازی که شنبه هفته گذشته بانک مسکن را ورشسکته خوانده بود، در تازه‌ترین اظهاراتش، این بانک را در زمره سودآورترین بانک‌های کشور اعلام کرد!  وی اظهار داشت: من همواره به بانک مسکن علاقه‌مند بوده‌ام و معتقدم این بانک تاکنون یکی از سالم‌ترین بانک‌های کشور بوده است. بانک مسکن براساس بنیان درست استوار شده و عملکرد مبهم، آمار و اطلاعات نادرست و اهداف و روش‌های متضاد نداشته است.

شرح ماجرا را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...


 1. ایسنا(1392/10/8) : عباس آخوندی- وزیر راه و شهرسازی: وی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: در حوزه مسکن دو مشکل وجود دارد که یکی از آنها مشکل خاص در مورد بانک مسکن و دیگری مشکل عام برای سایر بانک‌ها است. وی با بیان اینکه بانک مسکن به شدت گروگان مسکن مهر است، اظهار کرد: در حال حاضر بانک مسکن سه برابر ظرفیتش وام داده است و از نظر استانداردهای حسابداری این بانک با اینکه ورشکسته محسوب می‌شود و براساس مقررات هیچ قدرت قدرت وام‌دهی ندارد. همچنین سایر بانک‌ها نیز در مجموع از نظر وام‌دهی وضعیت خوبی ندارند...
 2. (1392/10/11) دفاع تمام قد وزیر امور اقتصادی و دارائی از بانک مسکن
  طیب‌نیا در خصوص مشکلات بانک مسکن و اعلام ورشکستگی این بانک گفت: حساب بانک مسکن را باید از طرح مسکن مهر جدا کنیم زیرا در طرح مسکن مهر تنها به شیوه تامین مالی آن انتقادات جدی مطرح است.وزیر اقتصاد ادامه داد: استفاده از منابع بانک مرکزی منجر به رشد نقدینگی و پایه پولی شده اما این مسائل به بانک مسکن ارتباط ندارد زیرا این بانک تخصصی است و رسالت خود را در این حوزه به نحو بسیار مناسبی انجام داده است.وی با بیان اینکه یک سوم کل واحد‌های مسکونی با استفاده از منابع بانک مسکن احداث شده است، تصریح کرد: بانک مسکن با کمترین میزان مطالبات معوق مواجه است همچنین رشد 27 درصدی سپرده را به ثبت رسانده به طوری که هم‌اکنون 32 هزار میلیارد تومان سپرده دارد و همچنین نیروی انسانی بسیار مجرب و متعهدی در اختیار دارد.طیب‌نیا گفت: در لایحه بودجه سال آینده منابعی برای افزایش قابل توجه سرمایه بانک‌های تخصصی به ویژه بانک مسکن در نظر گرفته شده است.وی تاکید کرد: درگیر شدن بانک مسکن در طرح مسکن مهر به سودآورتر شدن این بانک انجامیده است؛ این بانک سودآوری خوبی دارد و امیدواریم با حمایت مناسب توسط دولت از کارآمدی و تاثیر‌گذاری بیشتری برخوردار شود.

  طیب‌نیا با اشاره به اینکه یک سوم کل واحدهای مسکونی موجود در کشور از منابع بانک مسکن استفاده کرده‌اند، بیان کرد: این بانک به لحاظ صورت‌های مالی جز بهترین بانک‌های کشور بوده و برخلاف همه بانک‌های دولتی و خصوصی که با مشکلات مالی روبرو بوده‌اند، بانک مسکن سودآوری قابل توجهی داشته و همچنین از نظر مطالبات معوق نیز کمترین حجم را نسبت به سایر بانک‌ها به خود اختصاص داده است.

  رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینکه حجم سپرده‌های بانک مسکن با رشد 27 درصدی روبرو بوده و در حال حاضر 32 هزار میلیارد تومان سپرده مردمی در این بانک وجود دارد تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای سال جاری و همچنین سال آینده در حال انجام است که بتوانیم  سرمایه بانک مسکن و سایر بانک‌های تخصصی را افزایش دهیم که در لایحه بودجه سال 93 نیز پیش‌بینی‌هایی انجام شده است. اگر چه مسکن مهر با انتقاداتی مواجه است ولی عملکرد بانک مسکن در این زمینه موفق آمیز بوده و حتی درگیر شدن این بانک به سودآورتر شدن این بانک کمک کرده است. (منبع خبر)
 3. (1392/10/8) واکنش بانک مرکزی به اظهارات آخوندی
  اخیرا" رسانه ها از قول وزیر راه و شهرسازی اعلام کردند : بانک مسکن گروگان مسکن مهر است و 3 برابر میزان وام دهی‌اش وام داده و 100درصد ورشکسته شده است .درهمین زمینه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد: اظهارات اخیر وزیر محترم راه و شهرسازی عمدتا متمرکز بر تبعات ناشی از اجرای طرح مسکن مهر بر متغیرهای کلان اقتصادی کشور بوده و این نکته در بخشهای مختلف مصاحبه ایشان کاملاً نمایان است.
  واقعیت امر آن است که طرح عظیم مسکن مهر در دولت گذشته بدون اندیشیدن هیچ گونه راهکار مناسب تامین مالی به اجرا درآمد و در عمل بر دوش بانک مسکن قرار گرفت که از ابتدا منجر به اضافه برداشت قابل توجه این بانک از منابع پر قدرت و تورم زای بانک مرکزی گردید و سهم اثرات آن در پایه پولی، نقدینگی و نیز تورم در کشور کاملا مشهود می باشد. لذا کاملاً واضح است که تامین مالی طرح مسکن مهر از ابتدا از توان بانک مسکن خارج بوده و همین امر نیز دلیل اضافه برداشت های مکرر بانک مذکور از منابع بانک مرکزی بوده است.لیکن این امر را نباید به هیچ وجه به ورشکستگی بانک مسکن تعبیر نمود.
  بانک مسکن یکی از بانکهای تخصصی و مهم دولتی در ایران بوده که صد در صد سهام آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است و از سابقه فعالیت طولانی و ثبات و استحکام مالی قابل قبولی برخوردار است. تمرکز این بانک به طور تخصصی بر حوزه مسکن و ویژگی تخصیص اعتبار به این بخش باعث گردیده که تسهیلات اعطایی توسط بانک مذکور از پشتوانه مطلوبی برخوردار بوده و نسبت مطالبات معوق آن از سطح بسیار پایین و قابل قبولی برخوردار باشد. (منبع خبر)
 4. ( ۱۳ دی ۱۳۹۲ ) سخنرانی رئیس کل بانک مرکزی، پیش از خطبه های نماز جمعه تهران
  حفظ سلامت و ثبات نظام بانکی، تقویت ,سامان‌بخشی به بازار پول و افزایش دامنه نظارت بانک مرکزی بر این بازار،‌ از جمله تعهدات دیگر بانک مرکزی است. بانک مرکزی در تلاش است ضمن اصلاح ساختار نظام بانکی و انسجام‌بخشی به آن، از تلاش‌های بانک‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف بیش از گذشته حمایت کرده و زمینه‌های ارتقای کارآمدی آنها در گره‌گشایی از مسائل حوزه‌های مربوطه را بیش از پیش فراهم آورد. با توجه به اینکه بانک مسکن به عنوان محور تامین مالی طرح مسکن مهر حجم عظیمی از وظایف و تعهدات را برعهده دارد و البته بخشی از امور اجرایی رونق‌بخشی به حوزه ساخت‌وساز از مجرای این بانک قابل انجام است،‌ بانک مرکزی ضمن حمایت از ایفای موثر نقش این بانک در اقتصاد، تلاش خواهد کرد با رفع کلیه موانع و مشکلات، بر کارآمدی‌های این بانک نیز بیافزاید. (منبع خبر)
 5. ( ۱5 دی ۱۳۹۲ ) دلجوئی آقای وزیر از بانک مسکن و اصلاح گفته های پیشین
  به هر حال پس از یک هفته پر از واکنش‌، عباس آخوندی برای برطرف کردن کدورت‌ها از بانک مسکن بازدید کرد.
  وزیر راه و شهرسازی که شنبه هفته گذشته بانک مسکن را ورشسکته خوانده بود، در تازه‌ترین اظهاراتش، این بانک را براساس گفته وزیر اقتصاد، در زمره سودآورترین بانک‌های کشور اعلام کرد.
  به گزارش مهر، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه، از بانک مسکن بازدید و با مدیر عامل، هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک گفتگو کرد.
  در جریان این بازدید، وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن سخنان مدیر عامل بانک مسکن در خصوص وضعیت منابع و مصارف و جایگاه این بانک در نظام بانکی کشور، طی سخنانی اظهار داشت: من همواره به بانک مسکن علاقه‌مند بوده‌ام و معتقدم این بانک تاکنون یکی از سالم‌ترین بانک‌های کشور بوده است. بانک مسکن براساس بنیان درست استوار شده و عملکرد مبهم، آمار و اطلاعات نادرست و اهداف و روش‌های متضاد نداشته است.
  آخوندی به سابقه درخشان بانک مسکن در طول ۷۵ سال خدمتگزاری به مردم اشاره کرد و افزود: به خاطر دارم در دهه هفتاد ترازنامه سود و زیان این بانک، همواره جزو نخستین بانک‌هایی بود که به تصویب می‌رسید و علاوه براین بانک مسکن اولین بانک در سیستم بانکی کشور بود که به تعهد بانکداری اسلامی عمل کرده و سود قطعی حساب‌ها را به سپرده‌گذاران پرداخت کرد.

  وزیر راه و شهرسازی به سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص بانک مسکن اشاره و تصریح کرد: بانک مسکن وضعیت خوبی دارد و طبق گفته وزیر اقتصاد، این بانک در زمره سودآورترین بانک‌هاست.آخوندی ادامه داد: مطمئنم با همکاری بانک مسکن، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی و با صبر و حوصله و گفتگوهای کارشناسی دولت و بانک، از این مرحله سخت نیز عبور خواهیم کرد و من همواره از بانک مسکن حمایت می‌کنم. (منبع خبر)

  خلاصه مطلب: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی شنبه هفته گذشته در حاشیه نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با انتقاد از طرح مسکن مهر، گفته بود: وضعیت کنونی بانک مسکن با استانداردهای بانکداری فاصله دارد و متاسفانه طرح مسکن مهر به نوعی بانک مسکن را گروگان گرفت تاجایی که این بانک سه برابر ظرفیت خود در مسکن مهر تسهیلات پرداخت کرده و تجدید ساختار مالی و افزایش سرمایه آن اجتناب ناپذیر است. براساس استانداردهای بانکداری، بانک مسکن ورشکسته شده است.

   و علی طیب نیا در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر این‌که ورود بانک مسکن به طرح مهر منجر به سودآورتر شدن این بانک شده است، گفته بود: بانک مسکن در طرح مهر سودآوری مناسبی داشته است.
  در همین حال، بانک مرکزی هم در اطلاعیه ای اعلام کرده بود: بانک مسکن از ثبات و استحکام مالی قابل قبولی برخوردار است.


  پی نوشت: در هرحال امیدواریم که مسئولان دولت محترم تدبیر و امید؛ با تدبیر بیشتری در گفته ها، نوشتار و اعمال خود؛ همواره روحیه امید و نشاط را در جامعه زنده نگاه دارند. در واقع شاید اگر میخواستیم بانکها را ورشکست اعلام کنیم زمان آن در اوج بی تدبیری های دوران فروش سکه و دلار بود که باعث شده بود منابع عظیم نقدینگی از بانکها خارج شده و به این بازارهای کاذب وارد گردد و همچنین نرخ پایین و دستوری سودهای بانکی در آن هنگامه‌ی تورم افسار گسیخته؛ نیز مزید بر علت گردیده بود تا آژیر خطر عدم تعادل منابع و مصارف در بانکها به صدا درآید. اما حتی در آن زمان نیز هیچ بانکی به مرحله ورشکستگی وارد نشد و حتی بحثی در این رابطه به میان نیامد. لذا در شرایطی که کشور از لحاظ سیاسی و اقتصادی در شرایط خاصی قرار دارد بهتر است با تدبیر و درایت روز افزون؛ از گل زدن به خودی؛ به شدت اجتناب نماییم.
طبقه بندی: گذری و نظری، 
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات