JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : جمعه 29 آذر 1392
قابل توجه اینکه :                             
1- گاهاً مطالبی از جانب جراید و رسانه‌ها بصورت خبر و مصاحبه پخش میگردد که صرفاً جنباً پیشنهادی داشته و تصویب آنها منوط به بررسی نظرات کارشناسی و تصویب نهایی در شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی میباشد (همچون افزایش سقف انواع وامها یا افزایش نرخ سپرده‌ها و مجاز بودن برخی معاملات و غیره) و از آنجا که هرگونه اطلاع رسانی قبل از  تصویب نهایی؛ صرفا موجب سردرگمی هموطنان گرامی و پخش شایعات مختلف خواهد گردید لذا در این مطلب صرفاً بخشنامه‌های قطعی و مصوب مورد اشاره قرار خواهند گرفت.

2- برخی بخشنامه‌ها و دستورالعملها هر چندوقت یکبار بنا به نیاز یا بصورت موقتی دچار تغییراتی میگردند که اطلاع رسانی سریع و دقیقی در اینگونه مواقع مورد نیاز میباشد(همچون معاف بودن واریز درصدی از مانده بدهی در انتقال تسهیلات در مقاطع خاص)

3- بنده درحدتوان و فرصتی که دارم سعی خواهم نمود که اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهم امـــــا مطمئناً بدلیل گرفتاریهای شخصی و از طرفی طرح پرسش های متعدد در قسمتهای مختلف وبلاگ ؛ نخواهم توانست کاملا به‌روز اطلاع رسانی نموده یا به پرسشها پاسخ دهم که پیشاپیش از حضورتان عذرخواهی مینمایم.

وبلاگ حسین کمیلی کارمند بانک مسکن

مطالب پربازدید در وبلاگ:

:. لطفا برای اطلاع از جزئیات هر مورد به لینک مطلب مربوطه مراجعه نموده و سوالات سایر هموطنان را نیز مشاهده نمائید.
    در ادامه مطلب میتوانید برخی از پرسش و پاسخهای قدیمی‌تر را نیز مشاهده فرمائید......

 موضوع بخشنامه: افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن
تاریخ: دیماه 1392
توضیح :  به گزارش اداره كل روابط عمومی بانك مسكن، محمدحسن مرادی رییس اداره كل طرح و برنامه ، با بیان این موضوع افزود: برای انتقال وجه از طریق اینترنت بانك مسكن برای حساب‌های شتابی تا 30 میلیون ریال، انتقال وجه داخلی بین حساب‌های بانك مسكن تا سقف یك میلیارد ریال و انتقال وجوه پایا و ساتنا از طریق اینترنت بانك تا سقف یك میلیارد ریال امكان پذیر شد.
جدول سقف برداشت از سامانه های بانک مسکن
رییس اداره كل طرح و برنامه ادامه داد: از این پس انتقال وجه از طریق همراه بانك هم انتقال وجه داخلی از طریق كارت، ساتنا و پایا تا سقف 500 میلیون ریال خواهد بود.
مرادی به سقف انتقال وجه از طریق تلفن‌ بانك نیز اشاره كرد و گفت: سقف انتقال وجه داخلی از طریق تلفن‌بانك 150 میلیون ریال و از طریق پایا 50 میلیون ریال مقرر شده است.
وی ادامه داد: از طریق دستگاه‌های خودپرداز نیز انتقال وجه شتابی تا سقف 30 میلیون ریال، انتقال وجه داخلی بین حساب‌های بانك مسكن تا سقف  500میلیون ریال و سقف انتقال وجه از طریق پایا و ساتنا نیز500 میلیون ریال می‌باشد.

 توضیح : شما میتوانید با کلیک بر روی عکس روبرو توضیحات فوق را بصورت تصویری در قالب یک جدول مشاهده نمایید.


 موضوع بخشنامه: نقل و انتقال حساب

تاریخ: آذرماه 1392
توضیح : ضوابط ناظر بر انتقال حساب صندوق پس انداز مسکن و جوانان به اینصورت اصلاح میگردد که:
 1.    انتقال حساب از شعب شهری به شهر دیگر(حتی کلانشهرها و کلیه شعب نواحی مختلف تهران-کرج و البرز) امکان پذیر میباشد.(اصلاح بخشنامه قبلی)
 2.    چنانچه دارنده حساب نسبت به انتقال حساب از شهر الف به شهر ب اقدام نموده ولیکن موفق به ابتیاع ملک مورد نظر در شهر ب نگردد و تقاضای انتقال مجدد به شهر ج را داشته باشد اجابت درخواست مشتری درصورت دارابودن دلایل موجه بدون نیاز به برگشت حساب به شهر الف امکان پذیر است( اصلاح بخشنامه قبلی)
 3. در انتقال حساب از یک شعبه در شهر الف به شهر ب و سپس بازگشت به شهر الف؛ موافقت با درخواست متقاضی مشروط به انتقال آن به شعبه اولیه میباشد.
 4. انتقال حساب بین شعب داخل یک شهر ممنوع است(بجز موارد خاص مثلاً مجوز مدیر شعب استان بدلیل مشکلات جسمی مشتری یا بدلیل استفاده از تسهیلات جعاله بر روی رهینه بانک در شعبه دیگر)
   پرسشهای متداول در مورد وامهای جدید 50 و 35 و 10 میلیونی                       

1- اقساط وام جعاله چقدر می باشد؟
میزان قسط تسهیلات جعاله100میلیون ریالی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن  برای دوره باز پرداخت5ساله با نرخ سود15درصد ماهیانه حدود237.900تومان میباشد. جهت محاسبه اقساط می توانید به این لینک مراجعه نمایید:    http://hoseinonline.mihanblog.com/post/32

2- من در حال حاضر با سپرده‌ای که در بانک داشتم می توانم 20 میلیون وام بگیرم.حال آیا می توانم با این سپرده تا سقف 35 میلیون وام بگیرم یا خیر؟
پرداخت تسهیلات بصورت توام از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن  تا سقف 200میلیون ریال و ازمحل اوراق گواهی حق تقدم150میلیون  ریال،مجموعاً تا سقف350میلیون ریال امکان پذیر می باشد.(بخشنامه در حال ارسال به شعب)

3- من قبلاً از وام 20 میلیونی استفاده نموده ام .آیا میتوانم برای همین ملک سقف وام را افزایش دهم ؟
خیر. فقط درصورت تعویض وثیقه (خرید واحد مسکونی جدید)می توانید از ما به التفاوت سقف تسهیلات با مانده بدهی تسهیلات قبلی استفاده نمایید.
(بخشنامه در حال ارسال به شعب)

4-
حداقل قیمت آپارتمانی که میخواهم بخرم چقدر باید باشد تا وام 35میلیونی بهش تعلق بگیرد؟
ملک مذکور توسط ارزیاب بانک بازدید شده و 80 درصد قیمت کارشناسی شده توسط کارشناس( و نه قیمت معامله شده توسط شما) بایستی تکافوی تسهیلات دریافتی را  نماید. که معمولا قیمت کارشناس کمتر از قیمتهای معاملاتی در بازار میباشد.

5- لطفا بفرمایید ما کجا می توانیم اوراق تهیه نماییم؟ بابت 10 میلیون وام تعمیر مسکن آیا اوراق می خواهد؟ و بابت 10 میلیون چقدر هزینه اوراق باید بکنیم؟
تسهیلات جعاله 100میلیون ریالی صرفاً از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات قابل دریافت خواهد بود ولی جعاله 5 میلیون تومانی از محل حساب پس انداز مسکن نیز پرداخت میگردد. جهت خرید اوراق می توانید به شعب بانک مسکن ویا کارگزاری های فرابورس مراجعه نمایید که توضیحات بیشتر در اینمورد و قیمتها در این مطلب قرار دارد:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/105

6- با سلام با توجه به افزایش سقف ساخت مسکن به350میلیون ریال پرداخت دوفقره تسهیلات جهت ساخت یک واحد مسکونی ؛ آیا پدر و پسر با هم 700 میلیون برای ساخت هر واحد می توان گرفت؟
سقف تسهیلات ساخت یک واحد مسکونی بصورت مشترک(زن وشوهر،پدر وفرزند،مادر وفرزند) از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات در حال حاضر افزایش نداشته و همان 400میلیون ریال (هرکدام 200میلیون ریال) می باشد که درصورت افزایش در همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهد گردید.

7- سند خانه من هم اکنون در رهن بانک مسکن میباشد.آیا بنده میتوانم وام جعاله 10 میلیونی دریافت کنم. اگر میشه چطوری باید اقدام کرد؟
جهت دریافت تسهیلات جعاله 100میلیون ریالی پس از خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات می بایست به همان شعبه بانک مسکن که تسهیلات خرید را دریافت نموده اید مراجعه نمایید یا درخواست اوراق را به همان شعبه ارائه نمایید.

8- تاریخ عقد من در ابتدای سال 1392 است. آیا وام 50 میلیونی به بنده و همسرم تعلق می گیرد؟
خیر- برطبق دستورالعمل فعلی تسهیلات 500میلیون ریالی صرفاً به زوجینی که تاریخ وقوع عقد آنها 17/10/92 به بعد باشد وبصورت مشترک اقدام به خرید واحد مسکونی نمایند،پرداخت میگردد.

9- من اگه بخواهم وام ساخت بگیرم باید چیکار کنم؟
جهت دریافت تسهیلات 300میلیون ریالی ساخت واحد مسکونی می توانید اقدام به افتتاح حساب صندوق ساخت مسکن با موجودی150میلیون ریال به ازای هر واحد نموده و یا اقدام به تهیه اوراق گواهی حق تقدم تا سقف 350میلیون ریال به ازای هرواحد نمایید.

10- چه مدارکی برای درخواست تسهیلات مسکن مورد نیاز میباشد؟
١ – اصل و تصویرکارت ملی تسهیلات گیرنده(خریدار) و فروشنده
٢- اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه تسهیلات گیرنده و فروشنده
٣- درصورت وجود وکالتنامه ، اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی وکیل وکالتنامه وی
٤- مبایعه نامه (قولنامه) مبنی بر قرارداد خرید منزل توسط تسهیلات گیرنده
5- اصل و تصویر پروانه ساختمان (تخریب و نوسازی)
توضیح
: از تاریخ صدور اولین پروانه ساختمان ، نباید بیش از 20 سال سپری شده باشد.
6- اصل و تصویر آخرین پایانکار معتبر ساختمان
توضیح
: درصورت گذشتن دوسال از زمان پایانکار بایستی استعلام مجدد از شهرداری مربوطه اخذ گردد.
7- اصل و تصویر تمامی صفحات سند مالکیت
توضیح
: در واحدهای نوساز ، در صورت آماده نبودن سند مالکیت ارائه صورتمجلس تفکیکی به همر اه سند مالکیت مادر الزامی است.
8- پرداخت علی الحساب کارمزد ارزیابی
9 - گواهی درآمد متقاضی و یا ضامنین وی
10- پرداخت ١٠ هزار ریال برای دریافت تمبر مالیاتی

11- اینجانب قصد خرید 3دانگ یک آپارتمان و با توجه به اینکه در حال حاضر طبق قانون اداره ثبت برای 3دانگ نیز، سند جداگانه صادر می گردد. آیا میشود با سند 3 دانگ تسهیلات 35میلیون تومانی دریافت کرد؟

باید توجه نمایید که همزمان کل 6 دانگ مورد معامله در رهن بانک مسکن قرارگیرد. حال اگر 80 درصد قیمت کارشناسی شده توسط بانک جهت خرید سه دانگ واحد مسکونی  تکافوی تسهیلات دریافتی را  نماید شما میتوانید با موافقت دارنده سه دانگ دیگر جهت ترهین سند؛ از وام استفاده نمایید.

12- من وام 18 میلیونی گرفتم که حدود 5 سال ازش میگذره می تونم واممو تصفیه کنم واز تسهیلات 35 میلیونی استفاده کنم برای یه واحد آپارتمان دیگه؟
  توجه نمایید که استفاده 
ازتسهیلات350میلیون ریالی از محل اوراق گواهی حق تقدم نیازی به تسویه حساب وامهای قبلی نداشته و صرفا در استعلامات ماخوذه از سیستم بانک مرکزی ؛ بایستی جزو مشتریان بدحساب محسوب نگردید.


.: بار دیگر از شما سروران گرامی خواهشمند است قبل از طرح پرسش جدید، به سوالات پرسیده شده در مطالب ذیل نیز توجه نمایید:
  الف- توضیح شرایط واحد مسکونی جهت دریافت وام مسکن
  ب- توضیح نحوه خرید اوراق و دریافت وام از طریق اوراق حق تقدم
  ج- توضیح حساب مسکن جوانان - توضیح حساب پس انداز مسکن
  د- توضیح نحوه قسط بندی و نرخ انواع وامها -نرخ سود انواع حسابها
  ه- بانکداری اینترنتی بانک مسکن - محاسبه شبا - دریافت موبایل بانک - توضیح ussd
  و- پرسش و پاسخهای ایمیلی قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم
  ز- توضیح حساب ممتاز - توضیح حساب طلائی - توضیح حساب پویان


شما میتوانید سوالات سایر هموطنان گرامی را در لینکهای ذیل مشاهده نمایید:
1- سوالات دریافتی از طریق ایمیل - قسمت اول
2- سوالات دریافتی از طریق ایمیل - قسمت دوم
3- سوالات دریافتی از طریق ایمیل - قسمت سوم
4- سوالات دریافتی از طریق ایمیل - قسمت چهارم


:. لطفا سوالات خود را در قسمت پایین همین مطلب(قسمت سوالات و نظرات) مطرح بفرمایید.
 

*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.سایر مطالب پربازدید:                                                               
1-
سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3-
معرفی حساب آتیه طلایی مسکن
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- توضیح حساب اوراق خرید بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان
طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

نمایش نظرات 1 تا 30

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات