JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : پنجشنبه 20 تیر 1392
سلام؛سرقت بی اسلحه و نقاب - وبلاگ حسین کمیلی
گاهی فکر میکنیم که به اندازه کافی در مورد روشهای مختلف سرقت اطلاع رسانی شده ولذا آگاهی عمومی به حد کافی افزایش یافته است اما متاسفانه شواهد و قراین؛ چیز دیگری را نشان میدهد. بدون‌شک علاوه بر بی دقتی برخی از افراد در حفظ سرمایه خود، لحظه شناسی و ابتکارعمل سارقان را نیز می‌توان در انجام اینگونه اعمال مجرمانه دخیل دانست.سارقانی بی‌اسلحه و نقاب.

چند سوال :                                    
1- پولی را از بانک دریافت نموده‌ایم ولی چون حوصله و وقت کافی نداریم میخواهیم آنرا از طریق یک پیک موتوری مطمئن به دست فرزند خود برسانیم. آیا اینکار درست است؟

2- آگهی فروش منزل خود را در روزنامه داده‌ایم . حال یک فرد با عنوان خریدار میخواهد پولی را بعنوان ودیعه به حساب ما واریز نماید. آیا قبول میکنید؟

3- پیامکی دریافت نموده اید که عنوان می‌دارد که شما بخاطر پرداخت غیرحضوری قبض تلفن همراه خود برنده یک دستگاه لپ‌تاپ hp شده‌اید و برای دریافت جایزه  شماره پین موبایل خود را به همراه نام و نام خانوادگیِ کامل به همان شماره ارسال نمایید. آیا شما این کار را انجام خواهید داد؟

4- فردی با نگرانی از شما درخواست میکند که ((جهت بستری کردن فرزند خود نیاز به پول نقد دارد و دستگاه عابربانک هم بیشتر از 200هزار تومان پرداخت نمیکند، لذا وی مبلغی را به حساب شما منتقل نماید و شما پس از اطمینان از وصول وجه، آنرا نقدا از عابربانک دریافت نموده و به وی پرداخت نمایید)). آیا شما جهت انسان دوستی هم که شده اینکار را قبول میکنید؟

5- در ساعاتی که بانک تعطیل است کارت شما داخل عابربانک گیر کرده و خارج نمیشود. آیا ممکن است اینکار مشکوک باشد؟

سرقت موجودی عابربانک

زمانه عوض شده است

قبلا اگر سیم و سیم‌چین و شاه‌کلید و ابزارهایی از این دست لازم بود تا سارقی از درهای بسته عبور کرده و اموال مردم را بدزدد الان ممکن است بنشیند در خانه و بدون آنکه منتظر تاریک شدن هوا یا خلوت شدن محلی باشد آرامتر از قبل کارش را انجام دهد. حتی ممکن است پایش را روی پای دیگرش انداخته باشد و همزمان با نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ! به این کار مشغول باشد.

به جای انبردست و سیم‌چین و ابزار دقیق و انواعی از سیم و انبر و شاه‌کلید هم یک «صفحه‌کلید» پیش رو دارد که کارکردن با آن به مراتب آسان‌تر از آن ابزار دقیق و ظریف است! فقط کافی است یک رایانه و دسترسی به اینترنت داشته باشد. بقیه‌اش دیگر به توان ذهن و تخصص در ​زمینه رایانه و تبحر در اینترنت بستگی دارد.

در روش موسوم به فیشینگ؛ سارقان که در جست‌وجوی لقمه‌ای چرب و نرم هستند در دنیای مجازی، ای‌میل‌هایی را طراحی می‌کنند و برای کاربران می‌فرستند. من و شما هم از همه جا بی‌خبر خوشحال از نامه‌های مجازی روی آنها کلیک می‌کنیم. ای‌میل مربوطه که طوری طراحی شده که با نخستین کلیک فعال شود شروع به جست‌وجوی اطلاعات هویتی من و شما می‌کند. بعد آنها را به سارق تقدیم می‌کند. سارق به شماره‌هایی دست پیدا می‌کند که رایانه من با آن در اینترنت شناخته می‌شود. حالا او یک هویت دارد که مال خودش نیست. بنابراین می‌تواند با آن به سراغ قربانی بعدی برود. ممکن است آن قربانی شما باشید.(؟!!)

در همین چندماه اخیر شما هم احتمالا با پیامکی مواجه شدید که از بانک مرکزی ارسال شده بود. در آن گفته بود که شماره 16 رقمی روی کارت عابربانک خود را برای هیچ‌کس در قالب پیامک ارسال نکنید زیرا ممکن است همین ارسال پیامک ترفند دریافت اطلاعات هویتی شما باشد. همچنین در همین پیامک بانک مرکزی گفته شده بود که CCV2کارت خود را هم پیامک نکنید. اینها همان اطلاعاتی است که در خریدهای اینترنتی لازم است تا یک خرید انجام گیرد. به علاوه رمز دوم. اما این اطلاعات ممکن است از چه راه‌هایی از من و شما دزدیده شود.

اول: همان راه بی‌احتیاطی من شما در ارسال پیامک به دوستانمان یا به مسابقاتی است که می‌گویند بیایید و شرکت کنید تا برنده شوید. مسابقه‌هایی که می‌خواهند شما در آن شرکت کنید و معمولا هم مرحله به مرحله انجام می‌شود.  اما شیوه سارقان حرفه‌ای اینترنتی همان فارمینگ است. آنها می‌آیند و برای شما یک تله حسابی آماده می‌کنند.

دوم: شما می‌روید که خرید اینترنتی کنید یا یک شارژ تلفن همراه می‌خواهید بخرید. می‌روید و وارد سایت مربوطه می‌شوید. خرید را تعیین می‌کنید بعد نوبت به پرداخت بانکی می‌شود. برنامه از شما می‌خواهد که بانک موردنظر خود را انتخاب کنید. شما هم انتخاب می‌کنید. اینجا لحظه حساسی است. سارقان در این روش، صفحه‌هایی کاملا مطابق و مثل صفحه بانک‌ها طراحی کرده​اند و حتی لوگوی بانک شما هم در آن هست. ولی شما لحظه‌ای قدم در کمینگاه آنان می‌گذارید که روی خرید اینترنتی کلیک کرده‌اید اما به آدرس بالای صفحه نگاه نکرده‌اید. برای همین می‌گویند آدرس بار یعنی همانجایی که www را می‌زنید به دقت چک کنید سارقان از این فرصت استفاده کرده و لحظه‌ای که شما ممکن است برای خرید، بانک موردنظر را انتخاب می‌کنید شما را به صفحه‌ای با آدرس بار موردنظر خود می‌کشانند. بعد شما فکر می‌کنید وارد صفحه خرید بانک شده‌اید و شروع می‌کنید به تایپ کردن شماره 16 رقمی، بعد CCV2 بعد رمز دوم و بعد سال انقضاء. اما همه این اطلاعات را به آقا یا خانم سارق تقدیم کرده‌اید! نگاه کنین چقدر خوشحالشون کردین!! حالا دیگر کار از کار گذشته است مگر اینکه سریعاً به اشتباه خود پی برده و رمز دوم را و cvv2 را تغییر داده و سارقان را ناکام گذاریدو امــــا چنــــد سوال:                     
1- پولی را از بانک دریافت نموده‌ایم ولی چون حوصله و وقت کافی نداریم میخواهیم آنرا از طریق یک پیک موتوری مطمئن به دست فرزند خود برسانیم. آیا اینکار درست است؟ پاسخ: شاید بله ولی کاملا دقت کنید زیرا:
خانمی پس از دریافت مبلغی ایران چک از باجه بانک ؛ برروی یکی از صندلی‌های انتظار نشست و به پیک موتوری سرکوچه که آشنایشان بود با موبایلش تماس گرفت که فردی مطمئن را به آنجا بفرستد تا پولها را دریافت نموده و به دست پسر مغازه دارش برساند. لحظاتی بعد پیک به سراغ زن آمده و ضمن معرفی پولها را دریافت کرده و سوار موتور شده و رفت. هنوز چند لحظه نگذشته بود که موتور دیگری جلو بانک نگه داشت و موتورسوار وارد بانک شده و آن زن را صدا زد و خود را پیک موتوری معرفی نمود!!! ....  بله. تمامی پس انداز آن مادر دلسوز اما کم‌دقت به سرقت رفته‌بود. فرد اول یک سارق بود که در بانک به دنبال کمین میگشت و به محض شنیدن صحبتهای تلفنی آن زن، نقشه سرقت را طراحی کرده بود.

2- آگهی فروش منزل خود را در روزنامه داده‌ایم . حال یک فرد با عنوان خریدار میخواهد پولی را بعنوان ودیعه به حساب ما واریز نماید. آیا قبول میکنید؟ پاسخ:  بله اما برای اینکار نیازی نیست که شما هم به سراغ عابربانک بروید! :
پیرمرد مدتها بود که منزل کلنگی‌اش را برای فروش گذاشته بود اما مشتری پیدا نمیشد لذا بنا به توصیه یکی از همسایه‌ها و به کمک او یک آگهی به روزنامه سفارش داد. سرصبح بود که موبایلش به صدا درآمد. مردجوانی ادعا میکرد که با دیدن مشخصات ملک پیرمرد به همان قیمت پیشنهادی او، خریدار ملک میباشد اما چون هم‌اکنون در مسافرت است مبلغی را در اختیار پیرمرد قرار میدهد تا بازگشت وی از مسافرت، به شخص دیگری قول فروش ندهد. پیرمرد بسیار خوشحال بود. آن جوان از پیرمرد خواست که به نزدیکترین عابر بانک مراجعه کرده تا وی 5میلیون تومان به حساب وی منتقل نماید! پیرمرد از همه جا بیخبر خود را به اولین عابربانک رساند و از خانمی رهگذر خواست که به وی کمک نماید. سپس موبایل را به آن خانم داد و از او خواست که هرچه شخص پشت تلفن میگوید انجام دهد! جوانک پشت تلفن خود را پسر پیرمرد معرفی کرد و از آن خانم خواست که ابتدا موجودی کارت را اعلام کند و سپس 5هزارتومان در کارت نگاه داشته و مابقی را به شماره کارتی که وی اعلام میکند منتقل نماید . و آن زن هم از همه جا بیخبر این کار را انجام داد و 1.5میلیون پس انداز آن پیرمرد به آنی از کَفَش خارج شد...

3- پیامکی دریافت نموده اید که عنوان می‌دارد که شما بخاطر پرداخت غیرحضوری قبض تلفن همراه خود برنده یک دستگاه لپ‌تاپ hp شده‌اید و برای دریافت جایزه  شماره پین موبایل خود را به همراه نام و نام خانوادگیِ کامل به همان شماره ارسال نمایید. آیا شما این کار را انجام خواهید داد؟ پاسخ: این یک کلاهبرداری مرحله‌ایست. یعنی در مرحله اول که شما اطلاعات را ارسال میکنید ممکن است هیچ سوء‌استفاده‌ای صورت نگیرد اما شما با این بی‌دقتی(و البته کمی طمع بی‌مورد) باعث شده اید که اطلاعات شما در اختیار سارقان قرار گیرد. سارقان در مرحله بعد و با فاصله زمانی گاهاً چند هفته‌ای و با شماره‌ای دیگر همان اطلاعات را دوباره به شما ارائه میکنند بدینصورت: جناب آقای ....... دارنده شماره موبایل ...... به شماره پین ..... از آنجه که شما از جانب ارگانهای شهری، بخاطر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، پرداخت به موقع قبوض و عوارض بعنوان یکی از شهروندان نمونه شناخته شده‌اید خواهشمند است با ارسال شماره کارت خود و رمز دوم و...  از هدیه ویژه‌ نقدی که برای شما تدارک دیده شده است بهره مند شوید . (این پیامک از آنجا که حاوی نام و نام خانوادگی و برخی اطلاعات خصوصیتان میباشد-که خود قبلا به سارقین داده اید- مورد شک شما واقع نشده و اطلاعات درخواستی مرحله دوم را هم در اختیار سارقین قرار میدهید!) و با داشتن این اطلاعات ، کار سرقت اینترنتی انجام میگیرد!

4- فردی با نگرانی از شما درخواست میکند که ((جهت بستری کردن فرزند خود نیاز به پول نقد دارد و دستگاه عابربانک هم بیشتر از 200هزار تومان پرداخت نمیکند، لذا وی مبلغی را به حساب شما منتقل نماید و شما پس از اطمینان از وصول وجه، آنرا نقدا از عابربانک دریافت نموده و به وی پرداخت نمایید)). آیا شما جهت انسان دوستی هم که شده اینکار را قبول میکنید؟ پاسخ: اگر با آن شخص آشنا نیستید حتی‌الامکان اینکار را انجام ندهید چون ممکن است جناب پلیس سایبری فردای آنروز سراغ شما بیاید و بخواهد بداند که چرا از آن عابربانک سرقتی به حساب شما پول منتقل شده است!!

5- در ساعاتی که بانک تعطیل است کارت شما داخل عابربانک گیر کرده و خارج نمیشود. آیا ممکن است اینکار مشکوک باشد؟ پاسخ: بله کاملا مطمئن شوید که کارت شما به داخل دستگاه کشیده شده است و گیر نکرده است در صورت عدم اطمینان، کمی بصورت نامحسوس در همان اطراف گشت بزنید و مطمئن شوید که فرد دیگری به سراغ کارت شما نمیرود!  - خانم جوانی برای گرفتن وجه نقد به دستگاه عابر بانک مراجعه مینماید اما زمانیکه کارت بانک را وارد دستگاه کرد، به علت قفل بودن کلیدهای دستگاه موفق به باز پس گرفتن کارت و یا گرفتن پول نشد، در همین زمان، مرد نسبتا جوانی به دستگاه عابر بانک مراجعه و وانمود کرد که دستگاه مشکل دارد اما او کارتش را با زدن چند عدد، به راحتی باز پس گرفته است ؛ لذا این خانم به قصد کمک گرفتن، نزد این شخص رفته و مشکل گیر کردن کارت خود در داخل دستگاه را با او در میان میگذارد و از وی میخواهد که طریقه پس گرفتن کارت بانک را، به وی نیز بگوید. آن شخص مدعی شد که بایستی شماره رمز عابربانک خود را بالعکس وارد دستگاه کرده تا بتوان کارت خود را بازپس بگیرد، زن جوان نیز با خیال راحت و به تصور گرفتن کارت، شماره رمز خود را در اختیار این شخص قرار داده اما او نیز پس از دقایقی مدعی شد که قادر به باز پس گرفتن کارت نیست و آن خانم باید فردا به بانک مراجعه و کارت خود را از رئیس بانک تحویل بگیرد. پس از رفتن آن زن، مرد جوان مانعی را که در داخل دستگاه قرار داده بود به همراه کارت گرفتارشده بیرون میکشد و با رمز بدست آورده، موجودی کارت را تخلیه مینماید.

*** به همه هموطنان عزیز توصیه میشود که از خدمات غیرحضوری بانکها نیز استفاده نمایند. یکی از این خدمات موبایل‌بانک میباشد که از طریق آن علاوه بر خدماتی همچون دریافت مانده و صورتحساب و کارت به کارت و پرداخت قبوض همچنین میتوان کارت خود را موقتا مسدود نمود. اینکار باعث میشود که در هنگام سرقت کارت بانکی، مطمئن باشید که هیچگونه سوءاستفاده‌ای از آن صورت نمیگیرد. دانلود موبایل بانک در اینجـــــــا و توضیح ussd در اینجا(عملیات بانکی با موبایل بدون نصب نرم‌افزار)
کوزه پر از سکه طلا
و اینهم یک روش قدیمی جهت کلاهبرداری:
پیامکی دریافت میکنید که ادعا میکند چوپانی است که یک کوزه پراز سکه طلا پیدا نموده و چون توانایی فروش آنها را ندارد از شما کمک میخواهد. کسانی که در دام این به ظاهر چوپانها افتاده اند ابتدا چند سکه واقعی را دریافت کرده اند ولی بعدا و با پرداخت پول یک کوزه سکه بدلی نصیبشان شده است!! (این پیامک را از inbox موبایل خودم برای شما قرار دادم)


مطالب مشابه در وبلاگ بنده در مورد این موضوع:
                   


کسی که رمز عابر بانک ها را دزدید! - (+ عکس و فیلم)

سرقت از خودپرداز - چه کسی پاسخگوست؟

سرقت پول شما به روش فیشینگ!!

مطالب مشابه در وبلاگ سایرهمکاران در مورد این موضوع:                   
کلاهبرداری تلفنی
نکات مهم امنیتی در هنگام استفاده از عابربانک
کلاهبرداری از طریق posهای فروشگاهها (اخیراً افراد کلاهبردار ضمن مراجعه به فروشگاه¬ها خصوصاً طلافروشی‌ها و صرافی‌ها اقدام به خرید کالا نموده و جهت پرداخت بهای آن از دستگاه پایانه فروش استفاده می¬نمایند و در پایان کار پس از تحویل رسید پرداخت وجه به فروشنده از محل خارج می‌گردند و فروشنده نیز با بررسی حساب بانکی خود متوجه می‌گردد پولی به حسابش واریز نگردیده و رسید ارائه شده توسط خریدار جعلی می باشد ...)
عدم رعایت مسائل امنیتی و کلاهبردار‌های ایتنترنتی ( در مورخه ۱۶/۸/۹۱ از طریق شماره موبایل  یک آقای از خدا بی خبر خبر برنده شدن پرداخت غیر حضوری همراه اول را داد و گفت که ۲ میلیون برنده شده اید و بعد آدرس تهران میدان ۷ تیر را داد و بعد گفت چون راهتان دور است میتوانید شماره کارتی را بدهید و من مبلغ را پرداخت کنم من هم شماره کارت را دادم و کارت من کارت بانک کشاورزی بود گفت نزد یک باجه بانک کشاورزی بروم من هم رفتم به باجه که رسیدم تماس گرفتم گفت: ...)


سایر مطالب پربازدید:                                                               
1-
سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3-
معرفی حساب آتیه طلایی مسکن
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- توضیح حساب اوراق خرید بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان

*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
دنبالک ها: کسی که رمز عابربانکها را دزدید.، نحوه سرقت پول به روش شبیه سازی،
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic