JavaFILE
دعای فرج آقا امام زمان

کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر به کانال اطلاع رسانی من در تلگرام بپیوندید
و از مطالب جالب به اشتراک گذاشته شده در مورد حسابها و تسهیلات بانک مسکن استفاده نمائید.

واردشدن به صفحه بنده در تلگرام:
کانال مولتی-مدیای آموزشی بانک مسکن(جام تی-وی)
https://t.me/JamTV


مشاهده آنلاین پرواز هواپیماها بر فراز ایران و سراسر جهان
http://hoseinonline.mihanblog.com/extrapage/airline

بعلاوه  معرفی نرم افزارِ اندرویدی مربوطه با  قابلیت دانلود

پرسش و پاسخ حسین آنلاین
Ask Me   شما نیز میتوانید سوالات خود رادر این وبلاگ مطرح نمایید.

(( بعلت تنوع و تعدد سوالات و نیز مشکلات و گرفتاریهای شخصی؛ ممکن است زمان پاسخگویی سوالات کمی طولانی گردد که پیشاپیش از شما عذرخواهی مینمایم. همچنین خواهشمندم قبل از طرح سوال، حتما به سوالات سایر عزیزان و پاسخهای داده شده توجه فرمایید تا از طرح سوالات تکراری جلوگیری گردد. با تشکر))
 

تاریخ : دوشنبه 17 مهر 1391
با سلام؛

در این مطلب به تشریح حساب ممتاز یا به عبارتی همان حساب اوراق حق تقدم خواهیم پرداخت.

حساب ممتاز بانک مسکنحساب ممتاز حسابی ویژه بانک مسکن بوده که علاوه بر سود دارای مزایای جانبی دیگر نیز خواهد بود.

برای این حساب؛ بنا به مبلغ و مدت سپرده گذاری، سودهایی از 10 تا 17 درصد درنظر گرفته شده است امـّــا آنچه باعث جذابیت این حساب شده است تعلق اوراق وام مسکن به دارندگان این حساب میباشد.
برای توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
توضیح:

قبلاً در مطلبی با عنوان وام اوراق بانک مسکن ( http://hoseinonline.mihanblog.com/post/15 )  به چگونگی پرداخت وام بدون سپرده بوسیله اوراق حق‌تقدم بانک مسکن پرداخته شد.

حال در این مطلب توضیح داده میشود که این اوراق؛ چگونه در اختیار فروشندگان قرار گرفته که در بورس عرضه نمایند.


تشریح حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز

1- شرایط عمومی افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز همانند شرایط عمومی افتتاح حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری كوتاه مدت عادی می‌باشد .

2- افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز تحت شرایط حساب سپرده سرمایه‌گذاری كوتاه مدت عادی بانك برای تمامی اشخاص (حقیقی و حقوقی) امكان‌پذیر است.دو نوع حساب ممتاز وجود دارد:

الف- حساب ممتاز عادی: در این حساب تخصیص اوراق، قطعی نیست.

ب- حساب ممتاز ویژه: در این حساب تخصیص اوراق، قطعی میباشد.

 

الف- حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز برای اشخاص حقیقی (عادی)


1- افتتاح كنندگان و دارندگان این نوع سپرده (با كد 8726) در واقع سپرده گذاران سرمایه‌گذاری كوتاه مدت عادی هستند كه علاوه بر اخذ سود، باتوجه به ضوابط تعیین شده توسط بانك امكان برخورداری از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن را نیز خواهند داشت.


نکته :
تخصیص اوراق مذكور با توجه به مبلغ و مدت سپرده‌گذاری براساس اولویت بندی امتیازحساب‌ها انجام خواهد گرفت.


2- تعهد بانك در قبال سپرده‌گذاران حقیقی (عادی) این حساب صرفا محدود به پرداخت سود معادل سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری كوتاه مدت عادی می‌باشد.


3- تخصیص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن به تعداد محدودی از دارندگان حساب مذكور مقدور بوده و در هر سال براساس وضعیت منابع و مصارف بانك تنها برای درصدی از متوسط مانده‌های حساب مذكور انجام خواهد گرفت. اولویت بندی جهت تخصیص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن در پایان روز پانزدهم هر ماه به صورت متمركز در اداره فناوری اطلاعات و برای هر شعبه به صورت مستقل و باتوجه به امتیاز حساب‌هایی كه در آن تاریخ شش ماه تمام از تاریخ افتتاح حسابشان یا تاریخ آخرین مرحله تخصیص اوراق به آنها گذاشته باشد انجام خواهد گرفت . اوراق تخصیص یافته در اوایل ماه بعد در اختیار دارندگان اولویت قرار خواهد گرفت.


4- تخصیص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن به دارندگان حساب‌‌هایی كه دارای اولویت باشند براساس امتیاز حساب به شرح جدول زیر انجام خواهد گرفت.

سقف اوراق قابل تخصیص (میلیون ریال)

حداقل مدت انتظار (ماه)

ضریب (برابر متوسط موجودی)

120

6

0.5

125

9

0.75

130

12

1

140

18

2

150

24

3

160

30

4

170

36

5


5- حساب‌هایی كه یك سال یا بیشتر از تاریخ افتتاح آنها گذشته باشد به ازای هر سال جداگانه معادل نرخ تورم رسمی سال قبل به امتیاز متعلقه آنها در سال مذكور افزوده شده و در اولویت‌بندی شركت داده می‌شوند.


6- حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز اشخاص حقیقی عادی (كد 8726 ) كه از تاریخ 1385.9.15 و به بعد مشمول دریافت اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن گردیده و یا می‌گردند بدون نیاز به فسخ حساب پس از گذشت 6 ماه از تاریخ تخصیص اوراق و با امتیازی كه براساس جمع كمترین مانده‌های روزانه حساب از روز بعد از تاریخ تخصیص اوراق محاسبه می‌گردد، در اولویت بندی شركت داده می‌شوند.

توضیح :

الف-  تخصیص اوراق به یك حساب با اعمال روش فوق الذكر به دفعات امكانپذیر می‌باشد.

ب- با عنایت به این كه حساب‌های مذكور فسخ نمی‌گردند ، در روند پرداخت سود كوتاه مدت به آنها هیچ خللی ایجاد نمی‌گردد.

ج- مدت انتظار جهت تعیین ضریب برابری و سقف اوراق قابل تخصیص، از روز بعد از تاریخ آخرین تخصیص اوراق تا روز محاسبه در نظر گرفته می‌شود.ب- افتتاح حساب برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی خاص (بیشتر از16م تومان) - تعلق قطعی اوراق

* كد حساب اشخاص حقوقی 8728 و كد حساب اشخاص حقیقی خاص 8727 می‌باشد.

اشخاص حقوقی (برای كاركنان خود و یا سایر افراد) و اشخاص حقیقی خاص (توانمند و خیر) با هدف سودآوری و یا با هدف خیر مجازند با انعقاد قرارداد براساس كلیات و شرایط این حساب علاوه بر دریافت سود كوتاه مدت ، مشروط به نگهداری حداقل مانده تعیین شده توسط بانك در سال افتتاح حساب (مبلغ 160.000.000 ریال - که قبلا 270.000.000ریال بود) پس از گذشت حداقل سه ماه(منتهی به پانزدهم ماه) از افتتاح حساب از حق استفاده از اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بهره‌‌مند شوند. در صورت كاهش مانده حساب از160 میلیون ریال تخصیص اوراق به حساب متوقف و پس از افزایش مانده حساب به حداقل 160 میلیون ریال و حفظ حداقل مانده مذكور به مدت 3 ماه كامل منتهی به پانزدهم ماه، تخصیص اوراق مجددا آغاز خواهد گردید.(توجه: ممکن است عدد 160 میلیون ریال در سالهای متفاوت تغییر نماید)

نکته:


1- از تاریخ 1387/04/16 با كاهش حداقل موجودی حسابهای كوتاه مدت ممتاز اشخاص حقیقی خاص و حقوقی از 500 میلیون ریال به 270 میلیون ریال ، و از تاریخ  1393/02/14 با کاهش به 160 میلیون ریال ؛ حسابهای افتتاحی قبل از این تاریخ نیز می توانند بدون ایجاد خللی در پرداخت اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن تا مبلغ 160 میلیون ریال كاهش یابند.


2-  مبنای محاسبه اوراق از محل مانده این حساب‌ها به صورت مستقل از حساب اشخاص حقیقی (عادی) در مورد هر حساب به صورت جداگانه و باتوجه به درصد تعیین شده توسط بانك و متوسط موجودی هر حساب، پانزدهم هر ماه انجام و تخصیص اوراق در ابتدای ماه بعد انجام می‌گیرد.

ج -انواع سپرده سرمایه گذاری ممتاز-کوتاه مدت ویژه

* سه ماهه حقیقی کد 7832                                *سه ماهه حقوقی کد 7837
* شش ماهه حقیقی کد7857                               *شش ماهه حقوقی کد 7858
* نه ماهه حقیقی کد 7859                                  *نه ماهه حقوقی کد7861
 

سایرموارد

 1-  اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن با نام بوده و نقل و انتقال اوراق مذکور از طریق شعب بانک مسکن و نیز از طریق فرابورس امکانپذیر می باشد.

نکته : نقل و انتقال اوراقی که تاریخ صدور آنها قبل از 1387/04/15 می باشد،تا یکسال از تاریخ صدور به دفعات و در تمام شعب بانک و پس از یکسال از تاریخ صدور صرفا در شعبه صادر کننده ( و به دفعات) ، امکانپذیر است.لیکن نقل و انتقال اوراقی که بعد از تاریخ 1387/04/15 صادر گردیده اند، تا زمان اعتبار مندرج در بالای برگه ( دو سال بعد از تاریخ صدور و معمولاً با یکسال تمدید ) به دفعات و در تمامی شعب بانک امکانپذیر است.


2- دارندگان اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن قادر می‌باشند با استفاده از تسهیلات متعلق به اوراق مذكور نسبت به ساخت یا خرید واحدهای مسكونی با مشخصات تعریف شده توسط بانك اقدام نمایند.


3- دارندگان اوراق و استفاده كنندگان از تسهیلات در قالب طرح مذكور مشمول محدودیت 5 سال در استفاده از تسهیلات نمی‌باشند.


4-  نرخ سود تسهیلات اعطایی از محل اوراق تعلق گرفته به این حساب معادل نرخ سود بخش مسكن بدون سپرده (در حال حاضر 15 درصد) می‌باشد.


5-  حداكثر مدت بازپرداخت تسهیلات پرداختی از محل اوراق مذكور 12 سال می‌باشد.(آخرین بخشنامه)


6-  سقف فردی استفاده از این اوراق (اعم از تعلق گرفته یا واگذاری ) بر روی یك پلاك حداكثر 200 میلیون ریال می‌باشد.(بجز موارد خاصی از مشارکت که سند زمین به نام دو یا چند نفر از بستگان نزدیک میباشد)


7-  دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسكن و حساب مسكن جوانان در صورت تمایل می‌توانند به صورت توام از امتیاز تسهیلاتی خود و اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن تا سقف 350 میلیون ریال جهت ساخت یا خرید واحد مسكونی با مشخصات تعریف شده توسط بانك اقدام نمایند.


8-  افتتاح چند حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز به طور همزمان یا غیر همزمان در یك یا چند شعبه امكان‌پذیر است.

مراحل فروش اوراق  حق تقدم تسهیلات بانک مسکن

1-  دریافت برگه تأییدیه نقل وانتقال اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن از شعبه بانک مسکنی که افتتاح حساب فرمودید. ( این برگه که درآن تعداد اوراق تعلق گرفته شده به شما، بر اساس تعداد برگه های5/000/000 ریالی مشخص شده و به جای اوراق قدیمی صادرشده است و فقط یک بار صادرمی گردد و المثنی ندارد که درصورت تشخیص شما قابل فروش می باشد ، درغیراینصورت همین برگه تأییده را به بانک ارائه داده و از تسهیلات آن استفاده می نمایید.
 
2-  معرفی شماره جاری متمرکز بانک مسکن یا شماره کارت عابربانک مسکن جهت واریز مبلغ فروش به حساب شما . درصورت نداشتن هریک از این دوحساب خواهشمنداست، ابتدا نسبت به افتتاح یکی ازاین دوحساب اقدام فرمایید و  سپس به کارگزاری مراجعه نمایید.

 3-  مراجعه به کارگزاری بانک مسکن جهت پرکردن فرمهای اولیه احراز هویت ( اصل شناسنامه وکارت ملی الزامی می باشد).

(تامرحله2  فقط یک بارانجام می گردد و درمراجعات بعدی نیاز نیست) .

4-  تحویل برگه تأییده نقل وانتقال به مسئول امور مشتریان و پرکردن فرم درخواست فروش.

5-  روزبعدتماس جهت پیگیری ازفروش اوراق خود.

6-  چهارروزکاری از روز بعدازفروش ،مبلغ فروش رفته به حساب جاری متمرکز یا عابربانک مسکن اعلام شده، واریزمی گردد.جهت اطلاع از آخرین قیمت خرید و فروش اوراق گواهی حق تقدم به سایت شرکت فرابورس مراجعه نمایید.


سامانه تایید اوراق تخصیص یافته


سعی کردم که تا حد امکان جامع و مفید بوده باشد.

در ضمن نرخ سود این حساب را برای مبالغ مختلف و مقاطع زمانی متفاوت تهیه نموده و مجددا در همین قسمت اضافه خواهم نمود.


ضمائم :

1- دانلود بروشور این حساب        

2- دانلود توضیح صوتی این حسابسایر مطالب پربازدید:                                                               
1-
سوتی های بانکی و غیر بانکی!
2-
فرهنگ رانندگی در ایران + عکس
3- روشهای سرقت از عابر بانک شما
4- ماجـرای دوربین مخفی های خارجی
5- توضیح حساب اوراق خرید بانک مسکن
6- یادداشتهای مدیریتی - خاطرات یک مدیر
7-
اسکروچ‌ها در شهر - سریالی ابدی و ازلی
8- کسی که رمز عابر بانکها را دزدید(فیلم و عکس)
9- یادی از دوران کودکی (همراه با تصویر و قابلیت دانلود)
10- مقایســه بازاریابی و مشتری مداری در ایران و جهان
11- USSD چیست؟ عملیات بانکی به همین راحتی
12- آخریـــــن اخبار طلا،ســکه،ارز  و بازار بـــــــورس
13- SWfهــا؛ این فایلهای دوســـــت داشــــتنی
14- نکات جـــذاب کامپیـــوتری - قســمت دوم
15-معرفی وبلاگ چهــره‌های مشهـــــــور
16- اطلاعات تـلفن مراکز اســتانها(118)
17- شماره‌های sms مورد نیاز شــــما
18- قسمت سوم نکات کامپیوتری
19- معرفی سایتهای جالب
20- شکلکهای زیـــــــبا

*** اگر مطلب ارائه شده در اینجا برای شما مفید بود با کلیک بر روی +1 و دادن امتیاز در گوگل، آنرا به دیگران نیز معرفی نمایید.
طبقه بندی: مطالب بانکی و اقتصادی، 
ارسال توسط حسین كمیلی
جدیدترین اخبار بانک مسکن :                          
>> معرفی خدمات جدید موبایل بانک مسکن(شبا-بارکد و...) +لینک دانلود  - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>>
معرفی همبانک مسکن-متصدی خدمات متنوع بانکی در دستان شما!! - اطلاعات بیشتر در اینجــا
>
> افزایش سقف تراكنش‌های مالی از درگاه‌های الكترونیك بانك مسكن-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> شرایط جدید ملک خریداری‌شده جهت دریافت وام خریدمسکن - اطلاعات بیشتر در اینجــــــا
>
> نرم افزار‌جدید موبایل‌بانک مسکن مبتنی بر سیستم‌عامل IOS-اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> امكان ارسال پایا و ساتنا از طریق خودپردازهای بانك مسكن- اطلاعات بیشتر در اینجــا
>> برداشت وجه بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن!!! - اطلاعات بیشتر در اینجــــا
>
> آشنایی با سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض - اطلاعات بیشتر در اینجــــــــــا


:. خدمات مشتریان بانک مسکن با شماره تماس66723015-021 پاسخگوی سوالات شما عزیزان
      در حوزه
خدمات بانکداری الکترونیک می باشد.
:. همچنین برای طرح سوالات خود در زمینه وام و تسهیلات بصورت تلفنی با شماره 61088-021
      دایره ارتباط با مشتریان بانک مسکن تماس حاصل نمایید.

:. بنده نیز در همین وبلاگ تا حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود . شما میتوانید سوالات خود را در این لینک ثبت نمایید:   http://hoseinonline.mihanblog.com/post/237 

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کمک به کودکان عزیز سرطانی

ساعت اختصاصی وبلاگ


امروز :
اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
در وبلاگ حسین کمیلی

ادامه اطلاع رسانی بصورت ویدوئو-کلیپ
در پایین همین ستون
مطالب متنوع
موضوعات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی(1)
اخبار گوناگون

امکانات جانبی (2)
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 • پراکندگی جغرافیاییِ بازدیدکنندگان این وبلاگ
 • free counters Search Engine Submission - AddMe
  استــخدام

  آگهـــــــــی
  ادامه اطلاع‌رسانی صوتی-تصویری
  در وبلاگ حسین کمیلی


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات